Ege Haberleri

EGE

  Emniyet’e ‘akıllı’ sınıf

  Turan GÜLTEKİN / İZMİR, (DHA)
  19 Ocak 2012 - 00:00Son Güncelleme : 18 Ocak 2012 - 23:17

  Emniyet Genel Müdürlüğü ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın işbirliği ile 81 il emniyet müdürlüklerinde kurulan akıllı sınıflar hizmete girdi.

  Emniyet Genel Müdürlüğü’nün, “Uzaktan Eğitim Kapsamında Akıllı Sınıf Oluşturma Projesi” kapsamında oluşturulan 81 akıllı sınıf Ankara’da, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın katıldığı törenle tüm illerde aynı anda hizmete girdi. İzmir’de İl Emniyet Müdürlüğü’nün Yenişehir’deki ek hizmet binasında düzenlenen törene, İzmir Valisi M. Cahit Kıraç ile Emniyet Müdürü Ali Bilkay katıldı. Vali Cahit Kıraç, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün dünyadaki teknolojik gelişmeleri yakından takip ettiğini, bu kapsamda oluşturulan akıllı sınıfların emniyet personelinin bilgi ve becerilerini arttırmak için kullanılacağını söyledi. Merkezi Polis Akademisi’nin Ankara Gölbaşı ve Anıttepe kampüslerinde bulunan sınıfların yaklaşık 16 milyon TL’ye mal olduğunu anlatan Vali Kıraç, “Bu sistem bir yandan İzmir’deki güvenlikli ortamı daha da arttıracak bir yandan da kısa zamanda tüm Türkiye’de uygulanmaya başlayacak e-devlet ve e-eğitim kapsamında diğer kamu kuruluşlarıyla da entegre edilecek” dedi.

  Ortalama 25 kişilik sınıflar sayesinde aynı anda 2 bin kişi eğitime katılabilecek. Sınıflarda Anıttepe’deki merkezden yapılacak ortak eğitimin yanı sıra kendi başına da eğitim verebilecek, yapılan eğitimler kaydedilerek 7 gün 24 saat esasına göre izlenebilecek. Aynı zamanda simülasyonlu atış eğitim sistemine sahip olan sınıflarda 4 personel aynı anda gerçek silahla mermisiz atış eğitimi alıp, becerilerini geliştirebilecek. Böylelikle mermi maliyeti düşürülmüş olacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı