« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Emniyet alarmda

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Pazar günü oynanacak maçta 500 polis görev yapacak

Kırmızı Şimşekler Göynük'te, rakibi Altay ise Belek'te yarın oynayacakları kader maçının saatini bekliyor. Polis, maç günü kent merkezinde, Kepez'de ve stat çevresinde geniş güvenlik önlemleri alacak.

24 saat kaldı

Pazar günü Antalya'da karşı karşıya gelecek iki takım da hazırlıklarını dün tamamladı. Kırmızı Şimşekler Göynük'te, rakibi Altay ise Belek'te yarınki kader maçının başlama saatini bekliyor. Antalya Emniyet Müdürlüğü iki takım için de ölüm-kalım maçı önemi taşıyan bu karşılaşma için geniş güvenlik önlemleri aldı. Emniyet Müdürü Natık Canca, Çevik Kuvvet, Asayiş, Trafik ve sivil ekipler de dahil olmak üzere bu maç için yarın sabahtan itibaren 500 polisin görev yapacağını açıkladı.

Kepez'de kontrol

Çevik Kuvvet ve Asayiş ekiplerden oluşan 200 polis sabahın erken saatlerinden Atatürk Stadı ve çevresinde önlem alacak. İzmir'den gelecek taraftarların araçları Kepez'de durdurulacak ve sıkı kontrolden geçirildikten sonra polis gözetiminde stada getirilecek. Konuk takımın seyircisinin eski portatif dışındaki tribünlere girmesine izin verilmeyecek. Emniyet Müdürü Canca, 19.00'da başlayacak maç sırasında 100 kadar sivil polisi de tribünlere yerleştireceklerini belirtti.

Adım başı polis

Antalya Polisi, kent merkezinde de sıkı önlemler alıyor. Özellikle Cumhuriyet Caddesi ve Işıklar'da görev yapacak devriye ekiplerinin sayısı 3 kat arttırıldı. Bu arada Altay Başkanı Nafiz Zorlu da, İzmir'den gelecek taraftarların kapalı veya açık tribünde kümeleşmelerine izin vermeyeceklerini söyledi. İki takımın sadece sahada rakip olduğunu belirten Zorlu, ‘‘En büyük arzumuz, maçın dostça başlayıp dostça bitmesidir. En küçük bir gerginlik yaşanacağını sanmıyorum’’ dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz