Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Emmanuelle festivale geliyor

  Hürriyet Haber
  08 Mart 2005 - 13:18Son Güncelleme : 08 Mart 2005 - 13:18

  24. Uluslararası İstanbul Film Festivali'ne ünlü konuklar geliyor. Fransız yıldız Emmanuelle Beart ile Oscarlı yönetmen Jane Campion bunlardan bazıları.

  İstanbal Kültür ve Sanat Vakfı tarafından bu yıl 2 ile 17 Nisan tarileri arasında düzenlenen festival İngiliz yönetmen Charles Dance'ın Lavanta Kokulu Kadınlar (Ladies in Lavander) adlı filmiyle açılacak. Festival kapsamında dünyanın çeşitli ülkelerinden toplam 170 film gösterilecek.

  Yenilenmiş çehresiyle sinemaseverlerle buluşacak olan festivalin birbirinden ünlü konukları da var bu yıl.

  ALTIN LALE JÜRİSİ BAŞKANI JANE CAMPION

  Piyano filmiyle Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye kazanan ilk kadın yönetmen olan Jane Campion ve sinema tarihinin en etkileyici erkek oyuncularından Harvey Keitel  İstanbul Film Festivali’ne konuk oluyor.

  Festival’in uluslararası Altın Lale Yarışması Jüri Başkanı olan Jane Campion festivalin ikinci haftası boyunca, Harvey Keitel ise 14 Nisan’da İstanbul’da olacak.  Harvey Keitel ve Jane Campion’ın Piyano filminin 15 Nisan Cuma günü saat 19:00’da Emek Sineması’ndaki gösterimi öncesinde İstanbullu izleyicilerle buluşacağını da vurgulayalım. Ayrıca Harvey Keitel’a 16 Nisan Cuma akşamı yapılacak Kapanış Galası’nda “Yaşam Boyu Başarı Ödülü” sunulacak.

  BEART'A SİNEMA ONUR ÖDÜLÜ

  Fransız sinemasının yıldızı Emmanuelle Béart da 1 Nisan akşamı yapılacak olan Açılış Galası’na katılarak “Sinema Onur Ödülü” alacak. Güzel oyuncu ayrıca, 2 Nisan Cumartesi akşamı 19:00’da Emek Sineması’nda gösterilecek olan, yönetmenliğini Michel Deville’in yaptığı son filmi Terketme Sanatı'nın (The Art of Breaking Up) gösteriminden önce sinemaseverlerle buluşacak. (Hürriyetim)

  Festivalin resmi sitesi:
  http://www.iksv.org/film/

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı