Emlakta franchise Re/Max ile başlıyor

Hürriyet Haber
11.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

ABD'nin emlak pazarlama devi Re/Max zincirine Türkiye'yi de ekledi. Halen 25 ülkede faaliyette bulunan RE/MAX'ın, Türkiye'nin temsilciliğini uzun görüşme ve pazarlıklar sonucunda Tek Şirketler Grubu aldı. Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı Benjamin Goldstein'ın yaptığı Tek Şirketler Grubu'nun RE/MAX temsilciliğini almasıyla emlakta ‘‘franchise’’ dönemi de başlamış oldu.

Benjamin Goldstein, Re/Max'ın isim hakkı için ne kadar ödediklerini söylemiyor. Fakat kısa süre önce Avrupa'dan bu zincire katılan İtalya'nın Re/Max'a bir milyon dolar ödediğini belirtiyor.

Re/Max'ın geçen hafta Las Vegas'ta 25. yıl kutlamalarına yeni üye olan Türkiye'deki yöneticileri baba ve oğul Benjamin ve Murat Goldstein da katıldılar. Kendilerinin de önce İstanbul'dan başlamak üzere, Re/Max'ı tüm ülkeye yayacaklarını belirtten Murat Goldstein franchise koşulları hakkında şunları söyledi: ‘‘Türkiye'de emlak pazarlamanın da çehresi değişecek. Kurulacak bilgisayar satış sistemi ile bütün Re/Max ofislerinden, Türkiye'de veya yurtdışında herhangi bir ülke veya kentten emlak alım satım veya kiralama işlemi yapılabilecek. Her bölgeye franchise yoluyla acentalar vereceğiz. Acenta olabilmek için 20 bin dolarlık ödeme, en az 80 metrekarelik bir ofis, bilgisayarlı iç ve dış dekorasyon şartlarının yerine getirilmesini istiyoruz.’’

Re/Max'ın patronu Dave Liniger ise, ‘‘Kısa süre önce bize katılan İrlanda, Singapur ve Türkiye ile Re/Max organizasyonu uluslararası alanda tam bir patlama aşamasında’’ dedi.


Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı