« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Emlak TOKİ transfer sezonunu açtı

Voleybolda 4 yıl aradan sonra tekrar Aroma Bayanlar Birinci Ligi'ne yükselen Emlak TOKİ, transfer sezonunu açtı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ankaragücü, İller Bankası, İBA Kimya TED Kolejliler'in ardından Başkentin, Aroma Bayanlar Birinci Ligi'ndeki 4. temsilcisi olan Emlak TOKİ'de, iç transferde 4, dış transferde ise 1 oyuncuyla sözleşme imzalandı.
Takımın Birinci Lig'e yükselmesinde büyük katkısı olan pasör Derya Karabulut, smaçör Ferda Bulut, orta oyuncu Pınar Cankarpusat ve libero Necla Esepaşa ile 1'er yıllık sözleşme imzalanan kulüpte ayrıca, SGK Spor Kulübünden pasör Seda Türkkan ile de 1 yıllık anlaşmaya varıldı.

Kulüp yönetimi de, gelecek sezon antrenör Murat Yedidağ ve yardımcı antrenör Bülent Uzuner ile devam etme kararı aldı.

BAŞKAN MURAT'TAN DEĞERLENDİRME

Kulüp başkanı Mehmet Murat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tekrar Birinci Lig'de mücadele edecek olmalarından dolayı büyük mutluluk duyduklarını dile getirerek, “Başkenti, yine eski günlerdeki gibi adımıza yakışır bir şekilde temsil edeceğiz” dedi.

Tüm teknik kadroyu ve oyuncularını tebrik eden Murat, “Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Özellikle kulübümüzden desteğini esirgemeyen TOKİ eski başkanı Erdoğan Bayraktar'ın büyük emeği var. Kendisinin desteği, inancı olmasa buralara gelemezdik. Kendisi her zaman yanımızda oldu” diye konuştu.

Birinci Lig'de, tıpkı eski günlerdeki gibi yine iddialı bir takım olacaklarını ifade eden Murat, sözlerini şöyle tamamladı:

“Türk voleybolunda çok güzel gelişmeler yaşandı. Voleybolun marka değeri arttı. Liglerimizde çok iyi takımlar var. Dünyanın en iyi oyuncuları Türk liglerinde forma giymek istiyor. Bunlar sadece Türk voleybolu değil Türk sporu için de çok olumlu gelişmelerdir. Biz de böyle kuvvetli bir ligde mücadele edeceğimiz için çok mutluyuz. Hazırlıklarımızı o yönde yapıyoruz. Oyuncu seçimlerinde titiz davranıyoruz. Yabancı transferlerimiz de olacak. Eski oyuncularımızın hepsine çok teşekkür ediyoruz. Bir kısmıyla devam edeceğiz ama Birinci Lig için yabancı oyunculara da ihtiyacımız var, çünkü ligde gerçekten çok kuvvetli takımlar yer alıyor. İddialı olabilmek için bazı değişiklikler şart.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler