Ege Haberleri

EGE

  EMK Group yatırım için geliyor

  HÜRRİYET / İZMİR
  07 Eylül 2012 - 00:00Son Güncelleme : 06 Eylül 2012 - 15:51

  Emek Group Yönetim Kurulu Başkanı Osman Uslu, Türkiye’nin geleceğinin Ege Bölgesi olduğunu söyledi, bölgede yatırım için araştırmalara başladıklarını belirtti.

  Uslu, EMK Treyler olarak bu yıl ilk kez katıldıkları İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında, Levent Marina’daki Sipari’de basın mensuplarıyla bir araya geldi. Yemeğe Osman Uslu’nun yanı sıra Emek Group Satış&Pazarlama Müdürü Burcu Onur Taşdelen, MAN Bursa ve Güney Marmara Bölge Bayii Mapar Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Şahin ile Mapar Genel Müdürü Caner Perk de katıldı.

  12 yıllık deneyim

  70 yıllık geçmişe sahip Emek Group’un damper-treyler, telekomünikasyon, çelik konstrüksiyon, endüstriyel yan sanayi ve enerji alanlarında faaliyet gösterdiğini kaydeden Uslu, treyler-damper sektöründe 12 senelik tecrübeye sahip olduklarını bildirdi. Bu pazarda kısa sürede yer edinmeyi başardıkları bilgisini veren Osman Uslu, “İstanbul Silivri’deki 40 bin metrekare kapalı, 2 bin 500 metrekare açık stok alanına sahip fabrikamızda üretilen EMK damperler, yine Silivri E5 Karayolu’nda yer alan 3 bin 500 metrekarelik showroom’da sergileniyor. Halen 286 kişiyi istihdam ediyoruz. Bu rakamı üç yıl içinde bine çıkaracağız. Son yedi yıldır ihracat yelpazemizi genişlettik. Fransa, Almanya, İngiltere, Kuzey Afrika, Senegal’in de aralarında bulunduğu toplam 33 ülkeye ihracat yapıyoruz” dedi.Yeni yatırımlarını Ege’de yapmak istediklerini sözlerine ekleyen Uslu, bunun için İzmir başta olmak üzere bölgedeki kentleri mercek altına aldıklarını, doğru zaman ve doğru yerde en doğru sektöre odaklanacaklarını bildirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı