« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Emir, Demiri kesti

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Göztepe'de Gümüşdağ'ın yerine Kıbrızlı dün göreve başladı

Başkan Aydın Bilgin, ‘‘Sezon sonuna kadar Hayrettin Gümüşdağ'la birlikte çalışacağız'' açıklamasını yapmasına rağmen, apar topar çağrıldığı İstanbul'da kendisine verilen talimatı uyguladı.

Şaşırtan karar Göztepe'de İstanbulspor maçı öncesi teknik kadroda yapılan operasyonunun perde arkasında ‘‘İstanbul'' yatıyor. Salı günü, ‘‘Sezon sonuna kadar Hayrettin Gümüşdağ'la yola devam edeceğiz'' açıklamasını yapan, bir gün sonra da üst yönetim tarafından İstanbul'a çağrılan Başkan Aydın Bilgin, ‘‘Takımı Celal Kıbrızlı çalıştıracak!'' talimatına uymak zorunda kaldı.

Sözleşme imzaladı Geçen sezon da Aydınspor'la el sıkışmasına rağmen, ANAP Genel Başkanı Mesut Yılmaz'ın devreye girmesiyle Ç.Rize'nin başına geçen Kıbrızlı, Göztepe'den 75 bin mark alacak. Kıbrızlı'ya, Göztepe'yi kurtarırsa 100 bin dolar verilecek, ilk 10'a sokarsa bir miktar daha ödeme yapılacak. Dün imza atan Kıbrızlı, yeni takımına öğleden sonra ilk antrenmanını yaptırdı.

Yabancılar yandı Ligde kalma barajının 37 puan olacağını söyleyen Kıbrızlı, ‘‘Kalan 15 maçın 6'sını kazanıp, 3'ünü berabere bitirerek 38 puana ulaşırız'' dedi. Burak Atasoy’un biletini kesen, yabancıları oynayamayacak seviyede bulması halinde PAF takımına göndereceğini belirten teknik pakron Kıbrızlı, futbolcularla ağabey-kardeş ilişkisinde olacağını, ama ceza vermekten kaçınmayacağını söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz