« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Emir alıyorlar

F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, ‘Aleyhimize bir kampanya var. F.Bahçe’nin kollandığı söyleniyor, tam tersi mağdurdur. Deniz Barış olayında bir hukuk cinayeti işleniyor. Kim tehdit edildiyse çıksın söylesin’ dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

F.BAHÇE
Başkanı Aziz Yıldırım, dün basın toplantısıyla, federasyon, kurulları ve üç büyük kulübün başkanları ile İlhan Cavcav’a sert yanıtlar verip, eleştiriler getirdi. Yıldırım, federasyonun seçildiğinden beri ‘Aziz Yıldırım bu federasyonu, kurulları kurdu’ spekülasyonları yapıldığını belirtip şöyle dedi:

‘TFF yönetimi kurulunun kuruluşunda 6 tane oyumuz vardı. Ama aleyhimize bir kampanya var. TFF’nin hiçbir kurulunda F.Bahçe’nin etkisiyle giren biri olmamıştır. O zaman bu kurullarda F.Bahçe’nin etkinliği olduğunu söylemek aptallıktır. Ama TFF de bu konuda sessiz kalıyor ve bu bizi üzüyor.

Biz TFF’nin başkan ve başkan yardımcıları hariç hiçbir kurulundan kimseyle konuşmadık. Tahkim Kurulu’ndaki hiç kimseyi tanımıyorum. Tanımadığım insanı nasıl arayayım. TFF yönetimine bakarsanız F.Bahçeli olanlar var, ama onları yönetime alan başkandır. Doğruları söylüyoruz. Doğrular yapıldığı zaman biz yaptırıyoruz zannediliyor.

Oynamazsa ödeyemez

Tahkim bütün kulüplerin değil, bazı kulüplerin kurulu gibi davranıyor. Eski TFF’de rahatsızlıklarımız vardı, o rahatsızlıklar şimdi de başladı. Deniz Barış’ın G.Birliği’ne maddi borcu vardır.
Tahkim’de 2 üye diyor ki ‘Bu oyuncu oynar cezai şartlarına bakarız’. Ama diğerleri diyor ki ‘Hayır oynayamaz’. Schalke, Milan gibi kulüpler bir sürü yabancı oyuncu bulunduruyor kadrosunda. O takımlar buraya o kadar yabancı oyuncuyla gelirken, Tahkim Kurulu bir Türk çocuğunun lisansını iptal ediyor. Bu oyuncu oynamazsa borcunu nasıl ödeyecek? Tahkim art niyetli olmasa olayı farklı biçimde çözer. Mesela Ortega’da haklı olduğumuz halde oynamasına karar verildi.

F.Bahçe mağdurdur

Deniz
olayını ele alırken iki örnek var. O zamanki Tahkim’de görev yapan 3 üye var ki ikisi bugün de Tahkim’de. 3. bir üye ise G.Birliği’nin Deniz olayındaki avukatı. Bunlar dışardan emir alıyorlar. Bizim dışardan desteğimiz yok. Biz hep doğruları söylüyoruz bunun için de haklıyız. Haklı olanlar da söylediğini yaptırır.

F.Bahçe’nin kollandığı söyleniyor, tam tersi mağdurdur. Everton maçı, Tuncay’ın cezası, şimdi de Deniz olayı. Deniz’in Tahkim’e nasıl gittiğini de araştırın. Hukuk cinayeti işleniyor. Bir hesap gösterilecekti, para yatacaktı, karara göre ödeme yapılacaktı.

İlhan Cavcav, Kulüpler Birliği (KB) Başkanı şapkasının altında kulübünün çıkarlarını savunuyor. Cavcav ‘tehdit var’ diyor. İspat etsin. Kim tehdit edildiyse çıksın söylesin. Belgesi yok. Ama şunun belgesi var; Deniz G.Birliği tarafından tehdit edildiğini Tahkim’deki ifadesinde söylüyor. Anadolu kulüplerine sesleniyorum. KB Cavcav’ın birliğidir artık sizlerin değildir. Kulüpler Birliği dağılacak. Cavcav gitmelidir, KB’ye yeni bir başkan seçilmelidir.

Aktuğ unutmasın

Gökdeniz’le yaptığımız sözleşmede, Trabzonspor’da kalınca, Trabzon’dan bazı iş adamları benden rica etti ve ben bu olayı kapadım, sözleşmeyi ortaya koymadım, hiçbir şey yapmadım. İsterim ki Gökdeniz futbol oynasın.
Keşke Gökdeniz oynayabilse. Ama şunu da söyleyeyim, Gökdeniz ve diğerleri eğer bu bahis olayını yapmışsa çok ucuz ceza almış. Atay Aktuğ yanlış şeyler söylüyor, kulübüne zarar veriyor, durumunu gözden geçirsin. Aktuğ ile eskiden önce ters düşmüştük, sonra havuz olayında beraber hareket ettik. Hatta bana o zaman ‘Bu havuzu delsen delsen sen delersin’ demişti. Onu unutmasın. Rakiplerimizin de maçlarında hatalar oluyor, çıkıp söylüyor muyuz? Bir şey söylesem çözecek mi? Çözeceğini bilsem çözerim. Konya’da maçı kazandık diye mi şampiyon olacağız.

Üst düzey yönetici şimdi cevap versin

GELELİM üst düzey yöneticinin açıklamalarına... Çünkü kendisi (Özhan Canaydın) benden üst düzey yönetici diye bahsetti. Güzel söylemiş. Benim söylediklerimi söylüyor. Herkes haddini bilsin diyorum, adalet olsun diyorum. Ama şunu da söylesin: 2-1 kazandığımız Beşiktaş maçı öncesi BJK’nin sahasında olaylar çıktı, saha kapatıldı, ama Tahkim kararı iptal etti. O üst yönetici (Canaydın) o kurul üyelerinden birini aradı mı ve BJK’ye ceza verilmemesi için ricası oldu mu? Bunu çıksın açıklasın. Peki buna benzer konularda herhangi bir F.Bahçe yöneticisi kurulları aradı mı? Önce takımlarını güçlendirecekler. Kimse kendi camiasını kandırmasın! ‘Legal olmayan başarılar legal değildir’ sözü için şunu söyleyeyim: Her başarı legaldir. Biz onu hem seviyor hem sayıyoruz. Bugün birçok Federasyon Başkanı, üyeler, kurul başkanı G.Saraylı. Ama bunların hepsini destekledik. Doğruları yaptıkları için. Ben söyledim diye istifa olmaz.

Yıldırım ve Cavcav PFDK’de

FUTBOL Federasyonu Başkanı Levent Bıçakcı, aralarındaki maddi bir ihtilafı, federasyon kurullarına zarar verme pahasına demeçleriyle körüklediklerini ifade ettiği G.Birliği Başkanı İlhan Cavcav ile F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın, Yönetim Kurulu tarafından Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edildiğini açıkladı. Tahkim Kurulu’nun yeniden seçilmesi için Futbol Genel Kurulu’nun da en kısa zamanda Olağanüstü Genel Kurul’a çağırılması kararlaştırıldı.

Bunları da Beğenebilirsiniz