« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Emin misin Meireles?"

Meireles'in Chelsea'den 8 milyon Sterlin'e Fenerbahçe'ye transfer olması, İngiliz basınında geniş yer bulmaya devam ediyor.

Gonca YAĞCI/LONDRA, (DHA)
SON GÜNCELLEME

İngiltere'nin saygın gazetelerinden Guardian, "Chelsea Meireles'i 8 Milyon Sterlin'e Fenerbahçe'ye sattı" başlığı kullandığı haberinde oyuncunun geçen yıl Liverpool'dan Chelsea'ye 12 milyon Sterlin'e transfer olduğunu hatırlattı.

Gazete, Chelsea'nin 4 yıllık kontrat imzaladığı ve 12 milyon Sterlin ödediği yetenekli orta saha oyuncusunun, Fenerbahçe'ye gitmesine izin verdiği ifadelerini kullanırken, 29 yaşındaki futbolcunun, takımının Şampiyonlar Ligi finaline gitmesinde önemli bir rol oynadığını yazdı.

DAILY MAIL: EMİN MİSİN MEIRELES?

Ülkenin en çok okunan gazetelerinden Daily Mail, Meireles'in Fenerbahçe'ye transferi ile ilgili olarak "Emin misin? Meireles, Fenerbahçe'nin Liverpool ve Chelsea kadar büyük bir takım olduğunu iddia ediyor" başlığını kullandı.
Portekizli futbolcunun Fenerbahçe formasıyla objektiflere poz veren fotoğrafını yayınlanan gazete, Meireles'in "Türkiye'de futbol oynayan arkadaşlarım var. İstanbul çok güzel bir şehir. Fenerbahçe'de oynayacağım için çok heyecanlıyım" açıklamalarına yer verdi.

"Raul Meireles Fenerbahçe için Chelsea'yi bırakıyor" başlığını kullanan Telegraph gazetesi de, Meireles'in eski takım arkadaşı Michael Essien'in Real Madrid'e kiralık verilmesinden sonra Fenerbahçe'nin gözünü süratle Meireles'e diktiğini yazdı.

İngiltere'nin en çok okunan tabloid gazetesi The Sun ise, "şok bir transfer" olarak yorumladığı haberinde İstanbul devinin yıldız futbolcuyla imza atmasına izin verildiğini yazdı.


Bunları da Beğenebilirsiniz