« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Emenike'yi satmayı düşünmüyoruz

Kardemir Karabükspor Başkanı Ferudun Tankut, golcü futbolcuları Emenike'yi, Süper Lig'den birçok takımın transfer etmek istediğini açıklayarak, "Kendisi bir yıl daha Karabükspor'da oynamak istediğini söyledi. Emenike'yi satmayı düşünmüyoruz" dedi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Bank Asya 1'inci Ligi'nin şampiyonu Kardemir Karabükspor, bu akşam İstanbul'da boğaz turu yaparak kutlayacağı şampiyonluk eğlencesi öncesi Bolu'ya uğradı. Başkan Ferudun Tankut, yöneticiler, futbolcular ve eşleri öğle yemeği için Ortaklar Restoran'a geldi. Boluspor Başkanı Necip Çarıkçı'nın da katıldığı yemekte gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ferudun Tankut, Süper Lig'de kalıcı olmak istediklerini belirterek, "Bank Asya 1'inci Ligi'nde bir maçımız daha var. Teknik direktörümüzün vereceği rapor doğrultusunda transfer çalışmalarına başlayacağız. İç transferde arkadaşlarımızla masaya oturacağız. Bizimle çalışmak istemeyenler olabilir. İç transferi tamamlayıp çekirdek kadroyu oluşturduğumuz zaman dış transfere yöneleceğiz. 3-4 tane yerli, yabancı kaliteli futbolcuyu transfer edeceğiz" dedi.

Golcü futbolcu Emenike'ye, Süper Lig'den bir çok kulübün teklifte bulunduğunu açıklayan Tankut, "Emenike, Karabük'te çok mutlu. Gelir her zaman elimi öper. Gol attıktan sonra da sahaya Karabük yazıyor. Onun anlamı çok büyük. Kendisi bir yıl daha Karabükspor'da oynamak istediğini söyledi. Bizde Emenike ile çalışmaktan mutluyuz. Süper Lig'den bir çok kulübün transfer teklifine rağmen Emenike'yi satmayı düşünmüyoruz" diye konuştu.

Boluspor'un 15 Mayıs'ta yapacağı olağanüstü kongresinde Necip Çarıkçı'nın tekrar aday olması gerektiğini ifade eden Tankut, şöyle konuştu:

"Biz topluma mal olmuş insanlarız. İstediğimiz zaman bulunduğumuz görevleri 'bırakıyorum' deme lüksüne sahip değiliz. Eğer bırakırsak şehrimize ihanet etmiş oluruz. Bu yüzden de Necip Çarıkçı'nın kişisel düşüncelerini bir kenara bırakıp başkanlığa devam etmesi gerekiyor. Karabükspor başkanı olarak Necip Çarıkçı'ya destek vereceğiz. Necip Çarıkçı'nın kongrede aday olması için Çarşamba günü yönetim kurulumuzdaki arkadaşlarımla birlikte Bolu'ya gelerek vali, belediye başkanı ve sivil toplum kuruluşlarından destek isteyeceğim"

Karabüksporlu futbolcular, öğle yemeğinin ardından şehir merkezinde tur attılar. Bir parkta dinlenen Emenike ise çimenlerin üzerine oturarak şarkı söyleyen çocuklardan aldığı gitarı çalarak şarkı söyledi. Karabüksporlu futbolcular, şehir turunun ardından karayolu ile İstanbul'a gittiler.


Bunları da Beğenebilirsiniz