Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Emenike'nin kurtuluş reçetesi

Antalya kampında mesaiye saat 09.00’da başlayan Emenike, tüm gün yoğun tempo ile çalışıyor... İsmail Kartal özel ilgilendiği Nijeryalı futbolcuyu maçlarda da ilk 11’de oynatacak.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

FENERBAHÇE’de Antalya kampında tek gündem maddesi Emmanuel Emenike.
Teknik heyet kampı Nijeryalı futbolcuyu yeniden havaya sokmak için önemli bir şans olduğunu düşünüyorlar. Bunun için de hem psikolojik olarak hem de fiziksel anlamda golcü oyuncuya yönelik bir terapi uygulanıyor.
Sabah 09.00’da mesaiye başlayan Emenike akşam 21.00’e kadar neredeyse hiç durmadan çalışıyor. Nijeryalı futbolcu da teknik direktör İsmail Kartal’ın kendisine uyguladığı çalışma temposundan ve ilgisinden dolayı oldukça memnun.

NİJERYALI YILDIZ DİSİPLİNLE ÇALIŞIYOR

SABAH antrenmanı için 09.00’da kahvaltısını yapan Emenike hazırlanıyor ve antrenman sahasına takımla birlikte gidiyor.
Saat 12.00 ila 12.30 arasında sona eren antrenmanın ardından duş alan Nijeryalı ardından takım ile birlikte yemeğe gidiyor. Yemeğin ardından 1 saat dinlenen Afrikalı, saatler 15.00’i gösterdiğinde salonun yolunu tutuyor. Burada yaklaşık 1.5 saat kendisine verilen programı antrenörler gözetiminde uyguluyor ve ardından akşam antrenmanı öncesi dinlenmek için odasına gidiyor.
Akşam 19.00’da antrenman başlıyor ve Nijeryalı yaklaşık 1.5 saat daha çalışıyor. Bu yorucu temponun ardından takım ile yemeğe giden Emenike ardından odasında dinlemeye geçiyor.

RAKİBİN ÇOK, HERKESTEN ÇOK ÇALIŞMALISIN

İSMAİL Kartal, Emenike’yi bu program için ikna etmekte çok da zorlanmadı. Nijeryalı futbolcunun çok istekli olması ve takımdaki formasını kapmak istediğini gören Kartal, “Burası Fenerbahçe, burada futbol oynamak ve başarılı olmak istiyorsan herkesten daha çok çalışmalısın.
Rakibin çok fazla. Senin mevkinde Sow, Webo ve Kuyt da oynayabiliyor. Onlardan iyi olman gerekir. Hepsinden daha güçlü olmalısın. Bu programı uygularsan eğer takımın 1 numaralı golcüsü olabilmen için gerekli güç düzeyine ulaşırsın” sözleri ile oyuncusunu motive etti.
Emenike’nin bu programı uygulama şeklinden dolayı mutlu olan Kartal, Nijeryalı’ya önümüzdeki maçlarda ilk 11’de şans verecek.

ONA DİNLENMEK YASAK

SABAH 09:00
Kahvaltı için odasında çıkıyor.
Saat 10.30
Antrenman için hazırlıklarını tamamlıyor.
Saat 13.30
Takım ile birlikte yemeğe oturuyor.
Saat 14.00
Dinlenmek için odasına geçiyor.
Saat 15.00
Salona geçiyor. Burada dayanıklılık ve kuvvet çalışmaları yapıyor.
Saat 16.30
Dinlenmek için odasına geçiyor.
Saat 18.30
Akşam antrenmanı için hazırlıklarını tamamlıyor.
Saat 20.30
Takım ile birlikte antrenmanı tamamlıyor ve yemeğe geçiyor.
Saat 22.00
Uyumak ve dinlenmek için odasına geçiyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler