GeriFutbol Emenike'nin ağabeyi: Fenerbahçe taraftarı nankör
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  10
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Emenike'nin ağabeyi: Fenerbahçe taraftarı nankör

Emenike'nin ağabeyi: Fenerbahçe taraftarı nankör
refid:28313111 ilişkili resim dosyası

Fenerbahçe formasıyla bu sezon beklentilerin altında kalan ve kaçırdığı gollerle sarı lacivertli taraftarların tepkisi ile karşılaşan Emmanuel Emenike hakkında ağabeyi Ebuka'dan çarpıcı açıklamalar geldi.

Afrika basınına konuşan Ebuka, Emenike'nin Fenerbahçe taraftarlarınca yuhalanmasından dolayı hayal kırıklığına uğradını dile getirerek, "Fenerbahçe taraftarları Emenike'ye karşı nankör ve saygısız. Taraftarların negatif duygularının, Emmanuel'in gol kısırlığında payı var" ifadesini kullandı.

Emenike'nin ağabeyi şöyle devam etti: "Emmanuel, hem saha içinde hem saha dışında, kulüp ve taraftarlar için her şeyini veren bir oyuncu. Taraftarların tek yapabildiği, elinden gelenin en iyisini yaptığı ortada olmasına rağmen ona hakaret etmeye devam etmek. Gerçek şu ki, Emenike mutlu değil. Taraftarlar, gol atsa bile onu takdir etmiyor. Fenerbahçe ne zaman evde oynasa, Emmanuel; taraftarların yuhalamalarının hedefi oluyor."


'GİTMESİNE İZİN VERSİNLER'

Ebuka, "Eğer bir oyuncu, taraftarlardan saygı görmüyorsa, bu istenmediği anlamına gelir. O zaman Emmanuel'in gitmesine izin vermeliler. Emmanuel kariyerinde kesinlikle böyle bir şey tecrübe etmedi. Taraftarların oyuncularını yuhalamaya devam etmesi doğru değil, oyuncuyu hayal kırıklığına uğratır" diye konuştu.

"Gol fırsatlarını kaçıran tek golcü Emmanuel mi?" diyen Ebuka, "Manchester City karşısında penaltı kaçıran Lionel Messi'ye ne oldu? Arsenal taraftarları, Monaco maçında kritik bir gol kaçıran Oliver Giroud'yu taşlayacaklar mı?" Gerçek şu ki, böyle davranırlarsa, Emmanuel'den en iyi performansı alamazlar. Durmaları gerekiyor" ifadesini kullandı.

Ebuka, "Emmanuel gol atsa bile mutluluk yok çünkü halen onu yuhalıyorlar. Size kesinlikle söyleyebilirim ki, Emenike her hafta hakarete uğramaktan bıktı. Her hafta, takım için iyi bir oyuncu olmaya ve kulüp için en iyisini vermeye çalışıyor ancak bu hakaret fazla olmaya başladı, kulüpten ayrılmaya zorlanabilir" diyerek sözlerini tamamladı. (Ajansspor)


Yorumları Göster
Yorumları Gizle