Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Emenike: Tabii ki Türkiye'ye gelirim

Geçen sezon Fenerbahçe'ye transfer olan ve bir maç bile oynamadan takımdan ayrılan Emmanuel Emenike, Spartak Moskova'nın Fenerbahçe ile eşleşmesi halinde Türkiye'ye gönül rahatlığıyla geleceğini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Radyospor'dan Özgür Sancar'a açıklama yapan Emenike'nin avukatı Rezan Epözdemir, "Emenike, Fenerbahçe'yi, Fenerbahçe taraftarını çok seviyor. Son görüşmemizde bunu söyledi. Sezer Öztürk'le, Yobo'yla hâlen görüşüyor. Profesyonlece gelir, formasını terlettiği forması için gerekli hassasiyeti gösterir" diye konuştu.

"DİSİPLİN CEZASI AÇISINDAN HİÇ BİR SORUN YOK"

Epözdemir, "Emenike'nin yaşadıkları çok üzücü şeyler. 4 gün haksız hukuksuz şekilde gözaltında tutuldu. Sonrasında tutuklamaya dahi sevkedilmedi. Mahkeme, Rus makamlarıyla yazışmalar yaptı. İfadesinin Rusya'da alınmasına karar verildi. İdari ceza açısından ise hem PDF hem de Tahkim Kurulu, gerekli kararı verdi. Oybirliğiyle Emenike'nin şike iddialarına karışmadığını, Emenike'ye uygulananların hukuka aykırı olduğunu tescillemiş oldu. Emenike, soprtif boyutta disiplin hukuku açısından aklanmış oldu. Yani Türkiye'de ve dünyanın her hangi bir bölgesinde futbol oynaması açısından hiç bir sıkıntı yok. Adli açıdan ise dosyası ayrıldı. Beraat edeceğini umuyoruz. Eldeki verilere baktığımızda bunun kuvvetle muhtemel olduğunu düşünüyoruz. Ceza yargılaması açısından, tahdit, seyirden men, yurtdışına çıkış, giriş yasağı yok" dedi.

"EMENİKE MAÇTA YER ALACAK"

Epözdemir, Emenike'yle konuştuğunda, başarılı futbolcunun kendisine, yaşamış olduğu olayların manevi dünyasında büyük bir buhran yarattığını söylediğini belirterek, "Bütün bunlardan dolayı Türk takımlarında oynamama iradesini söyledi. Fakat Spartak Moskova, Fenerbahçe ile eşleşirse Türkiye'ye gelip, futbol oynamasında hiçbir sorun yok. Gelip futbolunu oynayacak. Fenerbahçe ya da herhangi bir Türk takımına karşı tabii ki Türkiye'ye gelip futbol oynayacağını söyledi. Başkanla, Valery Karpin'le de görüştük. Kendilerine bilgi verdik. Bize "Fenerbahçe'yle eşleşirsek Emenike'nin Türkiye gelişinde engel var mı?" diye sordular. Hiç bir engel olmadığını söyledik. Dolayısıyla olası bir eşleşmede Emenike, Spartak Moskova takımıyla birlikte İstanbul'a gelip Fenerbahçe'ye karşı top oynayacak" şeklinde konuştu.

"TÜRKİYE'YE GELİŞİ DAVADA HIZLANDIRICI OLUR"

Emenike'nin adli açıdan yargılamasının devam ediyor olmasının gelip, Türkiye'de ifade vermemesinden kaynaklandığını belirten avukat Epözdemir, "Emenike'nin ifadesini burada vermemesinden dolayı yargılama devam ediyor. Gelip ifade verseydi, yargılaması bitecekti. Emenike'nin menajeri Erdem Konyar, sadece Karübük - Fenerbahçe maçıyla ilgili suçlanıyordu. Beraat etti. Emenike'de aynı olayla suçlandı, Emenike'nin de beraat edeceği kuvvetle muhtemeldir. Sadece üsülü bir durum söz konusu. Türkiye'ye gelirse bizim açımızdan da iyi olur. Onu yarım saat, 1 saat adliyeye götürür, ifadesini alırız. Böylece Rusya'daki ifadesinin dönüşünü beklemek zorunda kalmayız" dedi.

"SENEYE İNGİLTERE'YE GİDEBİLİR"

Rezan Epözdemir, "Emenike, son derece mutlu. İngiltere'den büyük takımlar ciddi tekliflerde bulundular. Ama oturma izniyle ilgili olarak milli takımında belli bir skalayı doldurmak durumundaydı. Bununla ilgili bir sıkıntı yaşandı. Bundan dolayı transferi gerçeğe dönüşmedi; ama önümüzdeki yıl İngiltere'yle ilgili bir tasarrufu var. Koşullar uygun olursa Avrupa hedefi var. Moskova'da çok mutlu, başarılı bir şekilde devam ediyor. Takım da iyi gidiyor" dedi.

Emenike, daha önce Radyospor'a verdiği röportajda, yaşadıklarından dolayı, herhangi bir Türk takımında futbol oynamak için Türkiye'ye gelmeyeceğini, ancak ziyaret için arkadaşlarını görmek için geleceğini söylemişti.


Bunları da Beğenebilirsiniz