Gündem Haberleri

  Emel Korkmaz: Er geç Alişimin hesabını soracağız

  Hürriyet Haber
  26.12.2014 - 14:12 | Son Güncelleme:

  Ali İsmail Korkmaz davasının 21 Ocak 2015’e ertelenmesinin ardından Adalet Sarayı’ndan çıkışta açıklamalarda bulunan Anne Emel Korkmaz, "Bugün karar çıkmasını umuyorduk fakat katillerden birinin hastalanacağı tutmuş bugün. 21 Ocak’ı bekleyeceğiz. Er geç Alişimin, çocuklarımızın hesabını mutlaka soracağız ve onları en ağır şekilde yargılatacağız inşallah” dedi. Emel Korkmaz, Adalet Sarayı önünde bekleyen gruba da desteklerinden dolayı teşekkür ederek, "Hesap sorana kadar hep beraber buradayız” diye konuştu.

  Baba Şahap Korkmaz da, "21 Ocak’ı mecburen bekleyeceğiz. Bu katillere gerçek cezalar verilmesini istiyoruz. Çünkü katiller ve onları savunanların her biri ayrı yalan söylüyor. Gerçekten katillerin savunmacıları, müvekkillerini kurtarmak için yalan söylüyorlar. Biz oğlumuzla gurur duyuyoruz, sizlerle gurur duyuyoruz. Katillerin cezalandırılmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

  Ali İsmail Korkmaz’ın ağabeyi Gürkan Korkmaz ise şunları söyledi: "Bu duruşmada karar bekliyorduk. Ama her ne hikmetse duruşma günü böbrek taşı nedeniyle, son tekmeyi atan polis, katil polis ameliyata alındı. Avukatı da hemen yanımızdaki mahkemede duruşması olduğunu gerekçe göstererek bizim duruşmamıza gelmedi. Onlar gelseydi belki de bugün karar çıkacaktı.

  Bizim kaygımız, yargılamayı manüple edip burada yargılamaya müdahale edilmesidir. Biz mücadelemize devam edeceğiz. Katillerin hak ettikleri cezaları almaları için mücadele edeceğiz, savaşmaya devam edeceğiz. 21 Ocak’ta umuyoruz ki, bizim ve toplumumuzun adalet duygusu tatmin edilir. Katilin böbrek taşı ameliyatı nedeneyle duruşma ertelendi. Bundan önce birçok mahkum çok daha ağır hastalıklar nedeniyle ölüme terk edilmişken, tüm Türkiye kamuoyuna mal olmuş bir davada bir böbrek taşı gerekçesiyle sanık, duruşma günü ameliyata alınıyor. Korkuyorlar. Bizim kültürümüzde, ‘Korkudan altıma işedim’ diye bir deyim vardır. Adamlar korkudan işiyemiyorlar, böbreklerinde taş oluşmuş.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı