Gündem Haberleri

GÜNDEM

  ‘Emekliyiz gönüllüyüz’ projesini himayesine aldı

  Turan YILMAZ / ANKARA
  03 Ekim 2011 - 00:00Son Güncelleme : 02 Ekim 2011 - 23:33

  Cumhurbaşkanlığı’nın da hazırlattığı, “Her İnsan Gönüllüdür” adlı bir kısa film ile destek verdiği projenin tanıtımı Perşembe günü Çankaya Köşkü’nde yapılacak. Sanatçı Mehmet Aslantuğ’un sunacağı tanıtım toplantısına, projenin uygulanacağı 16 ilin vali ve eşleriyle birlikte sanatçı ve sporcular da davet edildi.

  ‘Gönüllülük Yılı’ vurgusu

  Behzat Gerçeker ve ENBE Orkestrası’nın müzik dinletisi sunacağı toplantıda, Veysel Çelikdemir de kum sanatı gösterisi olacak. Hayrünnisa Gül’ün de bir konuşma yapacağı toplantıda, Avrupa Birliği Konseyi tarafından 2011’in “Avrupa Gönüllülük Yılı” ilan edildiğine vurgu yapılarak, toplumların gelişim süreçlerinde gönüllülük bilincinin önemine dikkat çekilecek.

  İki yıldır Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Konya, Sakarya ve Samsun’da pilot uygulaması yapılan ve başarılı sonuç alınması üzerine yaygınlaştırılması kararlaştırılan proje, bu toplantıyla birlikte, Adana, Amasya, Ankara, Çankırı, Çanakkale, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İzmir, Konya, Mardin, Mersin, Rize ve Samsun’da uygulamaya sokulacak. Proje, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği, Milli Eğitim Bakanlığı, SHÇEK ve valiliklerce ortaklaşa yürütülecek.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı