Emekliye 100 YTL'lik ek ödeme

Hürriyet Haber
17.08.2006 - 17:10 | Son Güncelleme:

Emekli Sandığı, 100 YTL'lik ek ödemelerle ilgili 31 bin 404 kişinin daha incelemesini tamamladı ve maaş gruplarına göre ödenecek tutarları, banka şubelerine gönderdi. Ödemeler, 21 Ağustos Pazartesi gününden itibaren hak sahiplerine yapılacak.

Emekli Sandığı Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, milli istihbarat hizmetleri ve emniyet hizmetleri sınıfına dahil kadrolar ile çarşı ve mahalle bekçisi kadro unvanı esas alınarak emekli aylığı veya vazife malullüğü aylığı ödenenlerden makam tazminatı ödenmesine hak kazanmamış olanlara 100 YTL ödeme yapıldığı anımsatıldı. Söz konusu kişilerden ölenlerin dul ve yetimlerinin de (aylık bağlama oranı kadar) ödemelerden yararlandırıldığı hatırlatıldı.

Açıklamada, söz konusu ödemeden herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna bağlı çalışanların yararlanamayacağı ifade edilerek, bu amaçla, kanun kapsamına giren 82 bin kişiden, durumlarına ilişkin beyanname istendiği kaydedildi.
Bu çerçevede Haziran itibarıyla 17 bin 836 kişinin, Temmuz itibarıyla da 11 bin 922 kişinin hak ediş tutarları aylık almakta oldukları banka şubelerine gönderildi.

Son olarak da 31 bin 404 kişinin incelemesi tamamlandı. Bu kişilerden 3'er aylık maaş alanların hesabına yatırılan tutarlar şöyle:
-1. grupta aylık alanlara (ağustos 3 aylıkları gönderildiğinden) Nisan-Ekim dönemi olmak üzere 7 aylık tutarları,
-2. grupta aylık alanlara (eylül 3 aylıkları ek ödemesiz hazırlandığından) Nisan-Kasım dönemi olmak üzere 8 aylık tutarları,
-3. grupta aylık alanlara (temmuz üç aylıkları gönderildiğinden) Nisan-Eylül aylarına ilişkin 6 aylık tutarları.
Aylıklarını birer aylık alanların da 6 aylık ilave ödeme tutarları, aylıklarını aldıkları banka şubelerine gönderildi.
Ödemeler, 21 Ağustos Pazartesi gününden itibaren hak sahiplerine yapılacak.
Böylece, toplam 64 bin 162 kişinin işlemleri tamamlanmış oldu.
Açıklamada, bugüne kadar müracaat etmeyenler ile işlemleri henüz tamamlanmayanların herhangi bir hak kaybının olmayacağı, onların da hak edişlerinin 1 Nisan 2006 tarihinden geçerli olmak üzere hesaplanacağı belirtildi.
Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı