İZMİR HABERLERİ

Emeklilerden ‘Sözünüzü Tutun’ Çağrısı

IHA
03.07.2015 - 19:25Son Güncelleme :

İZMİR’DE TÜM EMEKLİLER SENDİKASI ALİAĞA ŞUBESİ TEMSİLCİLERİ ‘EMEKLİLER HAFTASI’ KAPSAMINDA BASIN AÇIKLAMASINDA BULUNDU.

IHA

İzmir’de Tüm Emekliler Sendikası Aliağa Şubesi temsilcileri ‘Emekliler Haftası’ kapsamında basın açıklamasında bulundu. Açıklamada, emeklilere seçim öncesi verilen vaatlerin yerine getirilmesi vurgusu yapıldı.
İlçede yer alan Demokrasi Meydanı’nda yapılan basın açıklamasını Emekli-Sen Aliağa Şube Başkanı Sabahattin Yeşiltepe yaptı. Eyleme emekli vatandaşlar da destek verdi. Emekliler Haftası dolayısıyla hazırlanan ve Emekli-Sen Genel Başkanı Veli Beysülen’in imzasını taşıyan ‘Emekliler nutuk değil, sorunlarına çözüm bekliyorlar’ başlıklı basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:
“Ülkemizi yönetenler, katıldıkları toplantılılarda yaptıkları konuşmalarda veya basınımızın emeklilerle ilgili sorularına verdikleri yanıtlarda, emeklileri yere göğe sığdıramazlar. Ama ne yazık ki açıklamalar eyleme dönüşmemektedir. Bugün Türkiye’de yaşayan 11 milyon emeklinin yaşadığı sorun ve sıkıntılar, söylenenlerin samimiyetsizliğini ortaya koymaktadır. Zira samimi olsalardı bugün Türkiye’de emekliler toplumun en mağdur kesimi olmazlardı.”
Açıklamada iktidarın emekliler üzerindeki politikaları da eleştirilirken, eğitim, sağlık ve sosyal güvenlik hizmetlerinin özelleştirilmesi emeklilerin mağduriyetini artırdığı belirtildi. Ayrıca çalışan ve işyeri açan emeklilerden alınan yüzde 15 sosyal güvenlik destek priminin zaten zor durumda olan emeklileri ekonomik olarak daha da zora soktuğu da açıklamada ifade edildi.
MUHALEFET PARTİLERİNE GENSORU ÇAĞRISI
Emekli-Sen Aliağa Şube Başkanı Sabahattin Yeşiltepe, muhalefet partilerine seslenerek, emeklilerin ekonomik olarak rahatlamaları için Ramazan Bayramı’nda emeklilere ikramiye verilmesini talep etti. İktidar partisi dışındaki partilerin vekil sayılarının konu ile ilgili meclise gensoru verilmesi için yeterli sayıda olduklarının altını çizen Yeşiltepe, konunun çözümü halinde emeklilerin ekonomik olarak biraz da olsa rahatlayabileceklerini kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Emeklilerden ‘Sözünüzü Tutun’ Çağrısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Temmuz 2015 tarihinde saat 19 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Emeklilerden ‘Sözünüzü Tutun’ Çağrısı haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:31
 • Guneş
  08:16
 • Öğle
  13:18
 • İkindi
  15:46
 • Akşam
  18:00
 • Yatsı
  19:33
Sayfa Başı