ZONGULDAK HABERLERİ

Emekliler Derneği Başkanı Mustafa Sarıoğlu;

IHA
08.10.2015 - 15:18Son Güncelleme :

TÜM İŞÇİ EMEKLİLERİ DUL VE YETİMLERİ DERNEĞİ BAŞKANI MUSTAFA SARIOĞLU AÇIKLAMALARDA BULUNDU

IHA

Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Mustafa Sarıoğlu, 1 Kasım Genel seçimleri öncesi 3 siyasi parti liderinin emeklileri konuşması kendi aralarında yarışa girmesi emeklileri mutlu ettiğini söyledi.
Tüm İşçi Emeklileri ve Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Mustafa Sarıoğlu, 1 Kasım Genel seçimleri öncesi siyasi parti liderlerinin emekliler için verilen zam talepleri ve 3 siyasi parti liderinin emeklileri konuşması emeklileri mutlu ettiğini söyledi. Saroğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Gerek iktidar yetkilileri gerekse muhalefet liderleri emekli abilerinin kendi hakları ile ilgili kendi aralarında bile yarışa girdikleri için biz emekliler olarak bu gidişattan memnun oluyoruz. İnşallah seçim atmosferinde konuştukları gibi parlamentoya gidecek milletvekili arkadaşlarımız liderlerinin vermiş olduğu bu sözler doğrultusunda yöredeki emeklilerin sorunlarını sürekli parlamentoda dile getirirler. Emekliler için intibak yasasının çıkması önemli intibak yasası demek adaletli bir maaş dağılımı demek seyyanen verilen zamlar 3 bin TL alanda 100 TL alıyor. 1000 TL alanda 100 TL alıyor. Biz yıllardan beri intibak yasası çıksın diyoruz. 2000 yılı öncesi ve sonrasında emekliler arasında büyük bir maaş dağılımı var. Ona rağmen başta genel başkanımız Satılmış Çalışkan ve Türkiye’deki bütün şube başkanlarımızın yaptığı bu çalışmalarla mücadelede gerek başbakanımızın gerek kılıçdaroğlunun gerekse bahçelinin açıklamaları emekli arkadaşlarımızı memnun etmektedir.3 tane siyasi parti lideri milyonlarca emeklinin mağdur olduğunu artık kendileri de kabullenmiş oldular. İnşallah 3’ü bir arada müşterek hareket ederek parlamento açılışı ile beraber yasamız çıkar emeklilerde açlık sınırının altında maaş almaktan kurtulur."
“TALEPLERİ ALMAYA DEVAM EDİYORUZ”
Emeklilerden gelen TOKİ ile ilgili talepleri aldıklarını söyleyen Tüm İşçi Emeklileri ve Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Mustafa Sarıoğlu, “Genel başkanımızın TOKİ daire başkanlığına yaptığı müracaat sonrası emekli arkadaşlarımızın taleplerini alıyoruz. Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’da açıkladı 250 TL taksitle emeklimizi konut sahibi yapacağız dedi. Bu tür açıklamalar bizleri memnun etmektedir. Talepleri aldıkça genel merkezimize teslim ediyoruz. TOKİ’ye müracaat etmek isteyen emekli arkadaşlarımızı SGK’dan maaş çizelgesi alarak nüfus cüzdanı ile birlikte derneğimize müracaat etmesi yeterlidir” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Emekliler Derneği Başkanı Mustafa Sarıoğlu; hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2015 tarihinde saat 15 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Emekliler Derneği Başkanı Mustafa Sarıoğlu; haberi güncellenecektir.

  ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   05:21
  • Guneş
   07:03
  • Öğle
   12:49
  • İkindi
   15:48
  • Akşam
   18:13
  • Yatsı
   19:43
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı