Emekliler 7 Ekim'de meydanlara çıkıyor

ANKA
15 Ağustos 2006 - 12:14Son Güncelleme : 15 Ağustos 2006 - 12:22

Maliye Bakanlığının ağustos ayı başında “Ücreti Ödenmeyecek İlaçlar Listesi”ni genişletmesine emeklilerden tepki geldi. Emekliler, kendilerine "layık görülen şartların utancını iktidara hatırlatmak için" 7 Ekim'de Ankara'da miting yapacak.

Emekli-Sen Genel Başkanı Veli Beysülen, yaptığı açıklamada, tamamen paraya dayalı bir sağlık sisteminin oluşturulduğunu belirterek, “Bundan sonra ihtiyacımız kadar değil, paramız kadar sağlık hizmeti alabileceğiz. Umarım hastalanmaz ve bu çarkın içine düşmeyiz” dedi.

“DEVLET, ÖLSELER DE KURTULSAK DİYOR”

Beysülen, hükümetin açlık sınırına mahkum ettiği emeklilerin hem de sağlığıyla oynadığını savundu. Emeklilerin yaşından dolayı rahatsızlıklara daha yatkın olduğunu hatırlatan Beysülen, ücreti ödenmeyecek ilaç listesinin genişletilmesiyle solunum yolları hastalıkları ve kemik erimesi gibi yaşlılarda çok yaygın olan hastalıkların ilaçlarının ücretlendirildiğine dikkat çekti. Beysülen, “Bu insafsızlıktır. Sağlık sistemi insan odaklı değil, para odaklı bir hale getirildi. Devlet bize ‘Ölseler de kurtulsak’ gözüyle bakıyor” değerlendirmesi yaptı.

“ARTIK KAHVE KÖŞELERİNDE SIZLANMAYACAĞIZ”

Türk Eczacılar Merkez Birliği’nin yeni uygulamayı durdurmak için yargı yoluna başvurmasını desteklediklerini kaydeden Beysülen, “Emekliler artık kahve köşelerinde sızlanarak, yardım istemeyecek. Biz bu ülkeye ömrümüzü verdik. Bize layık görülen şartların utancını iktidarlara hatırlatmak için tüm illerden gelecek emeklilerle, 7 Ekim’de Ankara’da bir miting düzenleyeceğiz” diye konuştu.
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı