Gündem Haberleri

  Emekli Tuğamiral Cem Aziz Çakmak son yolculuğuna uğurlandı

  AA
  05.07.2015 - 14:04 | Son Güncelleme:

  Kanser teşhisi konulunca tahliye edilip tedavi altına alınan Balyoz sanığı emekli Tuğamiral Cem Aziz Çakmak, son yolculuğuna uğurlandı.

  Çakmak için Selimiye Camisi'nde düzenlenen törende taziyeleri, annesi Uçay, babası Mustafa ve eşi Sevgi Çakmak kabul etti. Cenaze törenine, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP milletvekilleri Tuncay Özkan, Barış Yarkadaş, Dursun Çiçek, eski MHP Milletvekili Engin Alan, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, İstanbul 1. Ordu Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak ve Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Abdullah Recep de katıldı.

  CEM AZİZ ÇAKMAK’A SON GÖREV

  Çakmak'ın annesi Uçay Çakmak, "Getirin bana oğlumu. Onsuz ben ne yaparım, Allah'ım yardım et, oğlumu istiyorum. Oğluma dua edin" diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

  Teğmen Mehmet Ali Çelebi ise şöyle konuştu: "Türk milletinin başı sağolsun. Komutanımız aramızdan ayrıldı ama Türk milletinin yüreğinden, gönlünden asla demir almayacaktır. Türk milleti, Deniz Kuvvetleri'nin ona söylediği gibi 'Kutup Yıldızı' lakabıyla ona hitap etmeye devam edecektir ve Türk devrimleri inandıklarımız uğruna yitirdiklerimizin üzerinde yükselmeye devam edecektir."

  Emekli Tuğamiral Cem Aziz Çakmak son yolculuğuna uğurlandı TSK’nın son şehidi

  Kılınan namazın ardından askeri bando eşliğinde top arabasına taşınan Çakmak'ın cenazesi, Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verildi. Balyoz davasında 18 yıl hapis cezasına çarptırılıp Hasdal Askeri Cezaevine gönderilen Çakmak, cezaevinde rahatsızlanmıştı. Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesine sevk edilen Cem Aziz Çakmak hakkında hazırlanan raporda, akciğerinde kitle tespit edildiği ve tedavisini hastanede yatarak sürdürmesinin uygun olacağı belirtilmişti.

  Emekli Tuğamiral Cem Aziz Çakmak son yolculuğuna uğurlandı

  Adli Tıp Kurumu tarafından akciğer kanseri olduğu belirlenen Çakmak'ın cezasının infazının 1 Ağustos'a kadar ertelenmesi kararlaştırılmıştı.

  İnfaz savcılığı, Çakmak'ı cezasını 6 ay erteleyip tahliye etmiş, ardından Balyoz davası sanıklarının yeniden yargılanması sonucunda Çakmak da beraat etmişti.

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı