Gündem Haberleri

  Emekli Orgeneral Çetin Doğan isyan etti

  İSTANBUL (DHA)
  07.10.2011 - 12:20 | Son Güncelleme:

  "Balyoz Planı" iddialarına ilişkin 224 emekli ve muvazzaf askerin yargılandığı davanın 45. duruşmasında söz alan Eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, davaya dayanak olan dijital verilerin sahte olduğunu iddia etti. Doğan, ''Haykırıyorum. Bizim ömrümüz tükenmiş zaten. Ama muvazzaf askerlere yol verin gitsin'' dedi.

  Bugünkü teknolojide dijital verilerin basit bir şekilde hazırlanabileceğinin altını çizen Doğan, "Dijital verilerin basit bir şekilde nasıl hazırlandığını da mahkede gösterdik. Niçin bu dijital veriler doğru mu diye araştırılmıyor. Araşıtırın. Haykırıyoruz. Maddi gerçeği ortaya koyun. Bu aynı zamanda vatana ihanettir. TSK Kıbrıs'ın güneyine doğru gidiyor. Ama donanmanın yarısı burada" dedi.

   

  "BİZİM ÖMRÜMÜZ TÜKENMİŞ ZATEN. AMA MUVAZZAF ASKERLERE YOL VERİN GİTSİN"

   

  Emekli ve muvazzaf askerlerin çoğunun parmaklıklar arkasında olduğunu söyleyen Çetin Doğan, "Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığında görevli askerlerin yarısı burada parmaklıklar arkasında. Sahte belgeler, dijital veriler nedeniyle bu kadar asker tutuklu. Haykırıyorum. Biz yanalım ama ülke gitmesin. Bizim ömrümüz tükenmiş zaten. Ama muvazzaf askerlere yol verin gitsin" şeklinde konuştu.

   

  "DELİLLERİN SAKLANMASI SÖZ KONUSU DEĞİL"

   

  Bir kısım tutuklu sanıkların avukatı Şule Nazlı Erol da savcılığın bazı delilleri sakladığını iddia etti. Sanık avukatının bu sözleri üzerine Mahkeme Başkanı Ömer Diken, delillerin saklanmasının söz konusu olmadığını, bu belgelerin savcılık makamından isteneceğini belirtti. Duruşma sanık savunmalarının alınmasıyla devam ediyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı