ESKİŞEHİR HABERLERİ

Emek, Barış Ve Demokrasi Mitingine Katılım Çağrısı

IHA
08 Ekim 2015 - 19:51Son Güncelleme : 08 Ekim 2015 - 19:52

IHA

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Eskişehir Şube Başkanı Yalçın Mutlu, vatandaşları 10 Ekim 2015 Cumartesi günü Ankara’da yapılacak Emek, Barış ve Demokrasi mitingine davet etti.
Mutlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, barış içinde kardeşçe, gençlerin ölmediği, hukukun ve yasaların yok sayılmadığı, kişilerin keyfi uygulamaları ve istekleri ile yönetilmeyen, emeğe saygının olduğu, emekçilerin haklarının gasp edilmediği bir ülkede yaşamak istediklerini belirtti. Bunun için tüm halkı Emek, Barış ve Demokrasi mitingine davet ettiklerini belirten Mutlu, barışın olmadığı bir ülkede hiçbir demokratik yaşamdan bahsedilemeyeceğini vurguladı. Savaşın ölüm ve yoksulluk olduğunu ifade eden Mutlu şunları söyledi:
“Demokrasinin var olduğu, demokratik yaşamın işlediği bir ülkede yaşamak istiyoruz. Bu ülke halkı birlik, beraberlik içerisinde, barış ortamında, kardeşçe yaşayarak, Yasaların tüm halkımıza eşit uygulandığı , torpil, yandaş kelimelerinin kaldırıldığı, görüş ve düşüncelerini özgürce ifade edebildiği, 2015 dünyasında barış içinde kardeşçe, çağdaş, laik, özgür, tam bağımsız demokratik bir ülkede yaşamak istemektedir. Kişilerin antidemokratik uygulamalarla yönettiği ülkeler her zaman savaş ve yoksulluğu yaşayarak kapitalizmin saldırıları karşısında yok olmuşlardır. Bu ülkelerde süreci her zaman işçi ve emekçilerin tavrı belirlemiştir. Emekten ve demokrasiden yana tavır almayanlar, siyasetçilerin oyuncağı olmaya mahkumdur.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Emek, Barış Ve Demokrasi Mitingine Katılım Çağrısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2015 tarihinde saat 19 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Emek, Barış Ve Demokrasi Mitingine Katılım Çağrısı haberi güncellenecektir.

  ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   04:15
  • Guneş
   06:05
  • Öğle
   13:13
  • İkindi
   17:00
  • Akşam
   19:59
  • Yatsı
   21:35
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı