MALATYA HABERLERİ

Emek,barış Ve Demokrasi Mitingine Davet

IHA
01.10.2015 - 15:32Son Güncelleme :

BTS'DEN MİTİNGE DAVET AÇIKLAMASI

IHA

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) Malatya Şube Başkanı ve KESK Dönem sözcüsü Hasan Akdemir, 10 Ekim’de Ankara’da yapılacak olan “Emek, Barış, Demokrasi” mitingine katılım çağrısında bulundu.
KESK, TMMOB ve DİSK olarak çatışma ve savaş ortamına duyarsız kalmadıklarını söyleyen Akdemir, nefret söylemlerini dillerinden düşürmeyen, savaş çığlığı atanların her türlü baskı ve tehdidine rağmen barış ve kardeşlik çağrısından taviz vermediklerini savundu.
Akdemir, son dönemde halklar arasındaki bağları koparmayı, şiddet ve linç kültürünü güçlendirmeyi hedef alan gelişmelerin, barış ve kardeşlikten yana olan tüm kesimlerin görev ve sorumluluğunu artırdığını vurgularken, “Bu topraklar kana ve gözyaşına fazlasıyla doymuştur. 35 yıldır yaşananlar ölüm, kan ve gözyaşı dışında bir sonuç üretmeyen savaş/şiddet odaklı politikalarda ısrarın Kürt sorununu çözemeyeceğini tüm açıklığı ile göstermiştir. Buna rağmen ülkemiz yine bedeli yoksul halk çocuklarına ödetilen bir çatışma ve savaş ortamına itilmekte, ülke adım adım bir iç savaşa sürüklenmektedir. Bir avuç silah tüccarının, savaş baronunun dışında kimsenin çıkarının olmadığı çatışma ve savaş ortamının bedelini Kürt, Türk, Laz, Çerkez, Alevi, Sünni her milliyetten, her inançtan binlerce yoksul halk çocuğu hayatı ile ödemiştir" ifadelerini kullandı.
Akdemir, 10 Ekim’de gerçekleştirilecek olan “Emek, Barış, Demokrasi” mitinginin yüreği emekten, barıştan, kardeşlikten, demokrasiden yana atan herkesin mitingi olduğunu söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Emek,barış Ve Demokrasi Mitingine Davet hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Ekim 2015 tarihinde saat 15 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Emek,barış Ve Demokrasi Mitingine Davet haberi güncellenecektir.

MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  05:29
 • Guneş
  07:11
 • Öğle
  12:24
 • İkindi
  15:00
 • Akşam
  17:17
 • Yatsı
  18:47
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı