Ege Haberleri

EGE

  Emay’dan çıkan herşey organik

  Hürriyet Haber
  02 Şubat 2011 - 00:00Son Güncelleme : 01 Şubat 2011 - 23:19

  Urla’da üç yıldır faaliyet gösteren Emay Çiftliği’nin organik ürünlerini tüketiciyle buluşturmak amacıyla kurulan Emay Gourmet, online satışlara da başladı.

  Urla Kuşçular Köyü’nde faaliyet gösteren Ege Bölgesi’nin en modern işletmelerinden Emay Çiftliği’nin vitrini olarak kurulan Emay Gourmet, altı ayda önemli yol katetti. Çiftlikte üretilen organik ürünleri tüketiciyle buluşturan işletme, kırmızı ette online satışa da geçti.
  Emay Gurme Müdürü Hülya Mümin, “Kendi çiftliğimizde yetiştirdiğimiz hayvanlarımızın eti, günlük çiftlik sütü ve süt ürünleri, günlük köy yumurtası, özel zeytin ve bal çeşitlerini tüketiciye sunuyoruz” diyerek, et piyasasının belirsizliklerle  dolu olduğu şu dönemde, çizgilerinden taviz vermeyeceklerini belirtti. Mümin, “Mağazamızı kurarken ‘yüzde 100 yerli ve yüzde 100 kendi üretimimiz’ diyerek yola çıktık ve tüketici portföyümüzü bu şekilde oluşturduk. Şu anda et piyasası çok karışık. Karkas et ithalatına izin verilmesinden sonra et fiyatları düşüşe geçti, fakat yem fiyatları yukarı hareketini sürdürüyor. Bu da maliyetlerimizi oldukça yükseltiyor. Ancak bu olumsuz koşullara rağmen yüzde 100 yerli ilkemizden vazgeçmeyeceğiz” dedi.

  SÜTTE DE İDDİALI
  Emay Gurme’nin çiftliklerinin
  satış yeri olarak kurulduğunu belirterek, et kadar süt ürünlerin-de de iddialı olduklarını vurgula-yan Mümin, “Sütümüzün kalitesi Avrupa standartlarının üzerinde. Bakteri sayımız 10 bini geçmiyor. Avrupa standartlarında bunun üst sınırı 100 bindir.Çok iddialıyız” diye konuştu.

  BAYİLİK VERİLECEK
  Franchising sistemi oluşturmayı hedeflediklerini söyleyen Mümin, böylelikle daha çok tüketiciye ulaşacaklarını kaydetti. 10 dönüm alan üzerinde kurulu çiftliğin günlük 1 ton süt üretim kapasitesine sahip olduğunu belirten Hülya Mümin, Şubat ayı içinnde kapasiteyi iki katına çıkaracaklarını açıkladı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı