Gündem Haberleri

  3 çocuk annesi Elveda Battal'ın katil zanlısı teslim oldu

  DHA
  01.04.2016 - 12:36 | Son Güncelleme:

  KONYA’da birlikte yaşadığı 3 çocuğunun annesi 33 yaşındaki Elveda Battal’ı 4 yerinden bıçaklayarak öldüren 55 yaşındaki Hikmet İ., Aydın’ın Çine İlçesi’nde jandarmaya teslim oldu. Evli ve 8 çocuk babası olan, inşaatlarda dekorasyon işi yapan Hikmet İ.'nin polise verdiği ilk ifadesinde, "Daha önce beni sevgilisine dövdürttü. Bu konuyu konuştuğumuz sırada tartıştık. Daha sonra bana saldırmak için mutfağa gidip bıçağı aldı. Ben de elinden bıçağı alıp öldürdüm" dediği öğrenildi.

  Olay, geçen salı gecesi Sahibiata Mahallesi’nde bulunan bir apartmanın birinci katında meydana geldi. Apartman sakinleri, Elveda Battal’ın evinden kavga sesleri duydu. Bir süre devam eden kavga sesleri daha sonra kesildi. 3 çocuğu ile birlikte yaşayan Elveda Battal’ın çocuklarının ve kendisinin çarşamba günü gün boyu evden çıkmamasından şüphelenen komşuları, durumu polise bildirdi. Akşam saatlerinde eve gelen polisler, kapıyı kimsenin açmaması üzerine çilingir yardımıyla eve girdi. Evde araştırma yapan ekipler Elveda Battal’ı banyoda 4 yerinden bıçaklanarak öldürülmüş olarak buldu.

  Konyada 3 çocuk annesi, banyoda bıçaklanarak öldürülmüş olarak bulunduKonya'da 3 çocuk annesi, banyoda bıçaklanarak öldürülmüş olarak bulundu

  ÇOCUKLARLA ORTADAN KAYBOLDU

  3 çocuk annesi Elveda Battalın katil zanlısı teslim olduCinayet Büro Amirliği ekipleri, Elveda Battal’ın, yaşları 7 ile 13 arasında değişen 3 çocuğunun ve nikahsız birlikte yaşadığı Hikmet İ.'yi evde olmaması üzerine Battal’ı, Hikmet İ.'nin öldürmüş olabileceği üzerine durup çalışma başlattı. Araştırmasını derinleştiren polis, Hikmet İ.'nin Aydın’ın Çine İlçesi’nde yaşayan ailesinin yanına gittiği bilgisine ulaştı. Bu sırada Hikmet İ., dün sabah saatlerinde çocuklarını ailesine bıraktıktan, jandarmaya teslim oldu.

  MUTFAKTA ÖLDÜRÜP BANYOYA TAŞIMIŞ

  Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından Aydın’dan Konya’ya getirilen Hikmet İ.'nin ifadesinde, "Elveda yaklaşık 2 ay önce sevgilisi Abdullah İ. ve iki arkadaşına beni kaçırttırıp dövdürdü. Kolumda kırıklar oluştu. Olay günü Elveda ’Çocuklara para ver dışarıya çıksınlar’ dedi. Ben de çocuklara para verip dışarıya gönderdim. Elveda ile konuşmamız kısa sürede kavgaya dönüştü. Elveda bir süre sonra mutfağa gidip bana saldırmak için bıçak aldı. Ben de ’Ya Allah Bismillah’ deyip mutfağa giderek elinden bıçağı alıp öldürdüm. Daha sonra da kucağımda banyoya kadar taşıdım" dediği öğrenildi.

  ÇOCUKLARIN GÖRMEMESİ İÇİN BANYOYA KİLİTLEMİŞ

  Hikmet İ.'nin Elvada Battal’ı öldürdükten sonra çocukların görmemesi için cesedi banyoya taşıyıp, kapıyı kilitlediği, bıçağı da yıkayıp, mutfakta yerine koyduğu öğrenildi. Hikmet İ.'nin çocuklar eve döndükten sonrada çocuklarla birlikte Aydın’a ailesinin yanına gittiği belirtildi. Çocukların ise halen annelerinin öldüğünden haberdar olmadığı öğrenildi. Hikmet İ., yapılan sorgulamasının ardından bugün adliyeye sevk edildi.

  TUTUKLANDI

  Elveda Battal’ı 4 yerinden bıçaklayarak öldüren 55 yaşındaki Hikmet İ., çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

  ÖLDÜRÜLEN KADININ DRAMI

  Öldürülen Elveda Battal’ın, yaklaşık 15 yıl önce Aydın’da Hikmet İ. ile tanışıp birlikte yaşama kararı aldığı öğrenildi. Hikmet İ.'nin Aydın’da resmi nikahlı evli olması ve 8 çocuk babası olması nedeniyle çift, Elvada Battal’ın ailesinin de bulunduğu Konya’ya yerleşti. Çiftin bu birlikteliklerinden 3 çocukları oldu. İddiaya göre Hikmet İ.'den sürekli şiddet gören Elveda Battal, yaklaşık 6 ay önce çocuklarını da alıp, ailesinin yanına yerleşti. Hikmet İ. de Elveda Battal ve çocuklarını geri almak için gittiğinde tartıştığı Battal’ın, kardeşi Burak Battal’ı bıçakladı. Hikmet İ. olayın ardından tutuklandı.

  3 çocuk annesi Elveda Battalın katil zanlısı teslim olduBu sırada ailesiyle de aralarında anlaşmazlık çıkan Elvada Battal, o sırada tanıştığı Abdullah İ. ile birlikte yaşamaya başladı. Yaklaşık 2 ay önce tutuksuz yargılanmak üzeri tahliye olan Hikmet İ., Abdullah İ.’nin yanına gidip, 3 çocuğunun annesi Elveda Battal’dan ayrılmasını söyledi. İddiaya göre, Abdullah İ. de arkadaşlarıyla birlikte Hikmet İ.'yi bir depoya götürüp döverek kolunu kırdı. Abdullah İ., kavganın ardından tutuklandı.

  Elveda Battal da çocuklarıyla birlikte tekrar Hikmet İ. ile birlikte yaşamaya başladı. İddiaya göre Hikmet İ.'nin şiddetini sürdürmesi üzerine Elveda Battal, geçen 8 Şubat günü, Cumhuriyet Savcılığı’na şikayette bulundu. Hikmet İ. hakkında 1 ay evden uzaklaştırma kararı verildi. Evden uzaklaştırma cezası alan Hikmet İ., tekrar eve döndü ve iddiaya göre Elveda Battal’a yönelik şiddetini sürdürmeye devam etti, son olarak da bıçaklayarak öldürdü. (Tolga YANIK/ KONYA - DHA)

  Etiketler: kadın cinayeti
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı