Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Elveda

Galatasaray yönetimi hiç vakit kaybetmeden Almanya'ya gidip Lincoln'ün eski kulübü ile konuşarak oturacak ve 'Alın kardeşim, madem istiyorsunuz biz de veriyoruz' diyerek geri dönecekler.

Lincoln tamam. Biz oyuna geçelim...

Önce sen yaktın için. Gel de sen söndür diyenlerin başında Aykut geldi. Kendisini yükseklerde hissetti. Başka kalecilere kendini mukayese etti. Ondan sonra kendisini toplumsal hayal dünyasında gezdirmeye başladı. Yaptığın hata Galatasaray'ın dünyasını karattı. O kadar basit, madem sen kalecisin, güven de sen de, hayal kırıklığı da sende...

O hatayı yapmasan, belki de Galatasaray'ın oyun kalıbı işleyecekti. Ama her şeye rağmen Skibbe'nin lider olarak seçtiği Aykut'tan sonra ikinci bir kahramanı Lincoln oldu. Kendisini büyük gören ama aldanan hayaller içinde geçen bir oyuncu. Galatasaray'a geldiği zaman bugünün futbolcusu diye lanse ettik. Tüm hakimiyetini sahada yansıtacak diye düşündük ama yanıldık. Bir an önce postalanması lazım.

DEVLER LİGİ'NE HAVLU ATTINIZ

Arda yerli malı ama Lincoln'e on basar. Ver liderliği ona bakın neler yapar. Yani saldım çayıra mevlam kayıra... Bu genç yaşta takımı yönetir. Galatasaray öyle bir takım ile karşılaştı ki fizik gücü, boy ortalaması yüksek bir takım. Maça gelirken, 'Herkes ne olur?' diye sordu. 'Galatasaray gol yemesin yeter' dedim Ama Cimbom öyle goller yedi ki, haklı çıktım. Galatasaray devamlı santrfor arıyor. Nonda veya ona benzer futbolcuların var. Sen onu arayacağına saha yönetmenini ara...

Sevk ve idareyi yapacak futbolcuyu bul. Bulamasın. O da piyasada yok. Onun için kendi yağın ile kavrul. Lider mi; lider Arda olur. O kanatta yapacağı marifetleri orta alanda ve hücumda da yapar. Sana ne işler çıkartır biliyor musunuz. Siz bile şaşırırsınız. Her gün bir santrfor alacağız diye kimseyi oyalamayın. Parayı da sokağa harcamayın. Çünkü Şampiyonlar Ligi'ne bana göre havlu attınız. Sağdan soldan gelecek paraları başka yerlere harca. Galatasaray'ın yediği goller taraftara ızdırap verdi. Onları çıkartmak o kadar zor ki. Bunu yapmakta çok zor. Rakip Bükreş. Bu takım her zaman gol atar. Acabalarla işimiz yok. Bana göre şampiyonlar Ligi'ne elveda..
X