MERSİN HABERLERİ

Elvan: “İl Yönetimimizle Aramıza Nifak Sokmaya Çalışıyorlar”

IHA
07.10.2015 - 18:01Son Güncelleme : 07.10.2015 - 18:02

ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME ESKİ BAKANI VE AK PARTİ MERSİN MİLLETVEKİLİ ADAYI LÜTFİ ELVAN, MERSİN’DEKİ SEÇİM ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA SUPHİ ÖNER ÖĞRETMENEVİ'NDE DÜZENLENEN İSTİŞARE TOPLANTISINDA AK PARTİ İL TEŞKİLATI İLE BİR ARAYA GELDİ.

IHA

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Lütfi Elvan, Mersin’de il yönetimini karalamaya çalışıp, aralarına nifak sokmaya çalışanlar olduğunu belirterek, “Sakın bunlara aldanmayın. Biz birlikte güçlüyüz. Bu karalama kampanyalarını Mersin’de AK Parti’nin önünü kesmek için yapıyorlar" dedi.
Eski Bakan Elvan, Mersin’deki seçim çalışmaları kapsamında Suphi Öner Öğretmenevi’nde düzenlenen istişare toplantısında AK Parti İl Teşkilatı ile bir araya geldi. Toplantıda, 1 Kasım seçimlerine yönelik mesajlar veren Elvan, partisiyle ilgili iddialara da değindi.
“MERSİN’DE AK PARTİ’NİN ÖNÜNÜ KESMEK İÇİN KARALAMA KAMPANYALARI YAPIYORLAR”
Elvan, toplantıda yaptığı konuşmada, il teşkilatına sahip çıktı. AK Parti İl Yönetimi ile ilgili ortaya atılan iddiaları gündeme getiren Elvan, "Biz sonuna kadar il teşkilatımızın arkasındayız. Bunu herkes böyle bilsin. İl yönetimimizi karalamaya çalışıp, aramıza nifak sokmaya çalışanlar var. Sakın bunlara aldanmayın. Biz birlikte güçlüyüz. Bu karalama kampanyalarını Mersin’de AK Parti’nin önünü kesmek için yapıyorlar" diye konuştu.
İçeride ve dışarıda AK Parti’nin önünü kesmek isteyen güçlerin olduğunun altını çizen Elvan, "2002 yılından beri partimizin önüne çok engeller çıkarttılar. Milli iradeden rahatsız olan ciddi taarruzlarla saldırıya geçtiler. Ancak başarılı olamadılar, çünkü çok sağlam ve güçlü bir teşkilata sahibiz. Birliktelik ve dayanışma gücümüz olmasaydı başaramazdık. Hiçbir zaman bu güçlere boyun eğip pes etmedik, etmeyeceğiz de. AK Parti olarak biz yola birilerinin hesabına çalışmak için çıkmadık. Biz kendi yolumuzu milletimizle birlikte çizdik. Milletle yola çıktık ve milletle güçlendik. Bu yol uzun, zorlu ve meşakkatli bir yol. Önümüze 13 yılda çok engel çıkarttılar ve durdurmak için çıkartmaya da devam edecekler. Aramıza nifak tohumları ekmeye çalışacaklar, ancak sakın ola ki bunlara aldanmayın. Biz Allah’a şükürler olsun ki, bugüne kadar hiç kimseden korkmadık ve korkmayacağız. İşimiz kolay değil, ancak inancımız, davamız ve içimizdeki bu millet ve memleket sevdası olduğu sürece de asla kaybetmeyeceğiz. Mersin’i mahalle mahalle, köy köy, ilçe ilçe gezip kenti hallaç pamuğu gibi sallayacağız. Girmedik ev ve sokak bırakmayacağız. Mersin’de halkın gönlünü kazanacak, büyük bir zafer ilan edeceğiz. Allah’ın izniyle 1 Kasım Türkiye’nin, AK Parti’nin ve Mersin’in zafer günü olacak" ifadelerini kullandı.
AK Parti Mersin İl Başkanı İsmail Taşpınar da konuşmasında, Elvan’ın çok kısa sürede Mersin’e adapte olduğunu, ziyaretler sırasında dile getirilen sorunların çok kısa sürede çözülmesini sağladığını söyledi. Taşpınar, “Özellikle sağ olsun Sayın Bakanımız TEDAŞ ile ilgili birtakım sıkıntıların da giderilmesini sağladı. Sayın Bakanımız ayağının tozuyla bu kısacık sürede önemli icraatlara imza attı. Mersin’in, tarihinde belki de en çok ihtiyaç duyduğu Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Mersin’den aday gösterildi. Çünkü ulaştırma ile ilgili yapımı devam eden projelerin bir an önce tamamlanması için Sayın Bakanımız bizim için çok büyük bir şans. Biz de il teşkilatı olarak tek yumruk olup Sayın Bakanımızı yüzü ak bir şekilde Mersin’de en iyi sonucu alıp Ankara’ya öyle yollayacağız. 1 Kasım’a çok kısa bir süre kaldı. Kalan bu kısa sürede hepimiz biraz daha özverili çalışıp Allah’ın izniyle Mersin’de olabildiğince çok sayıda vekil göndereceğiz Ankara’ya" şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Elvan: “İl Yönetimimizle Aramıza Nifak Sokmaya Çalışıyorlar” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ekim 2015 tarihinde saat 18 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Elvan: “İl Yönetimimizle Aramıza Nifak Sokmaya Çalışıyorlar” haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:00
  • Guneş
   06:42
  • Öğle
   13:09
  • İkindi
   16:36
  • Akşam
   19:14
  • Yatsı
   20:43
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı