« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Elvan Abeylegesse'nin koşması zor gözüküyor

19. Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda 10 bin metre finalinde sakatlanarak yarışı yarıda bırakan ve İsveçli uzman Mikael Molin tarafından tedavisine başlanan Elvan Abeylegesse'nin durumu ciddiyetini koruyor. Milli atletin piste çıkıp çıkmayacağı yarın belli olacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Elvan Abeylegesse'nin tedavisine bu sabah da devam edildi. İsveçli uzman Molin, "Bana ilk geldiklerinde, yarış gününe kadar iyileştiririm demedim" dedi.

Abeylegesse'nin antrenörü Ertan Hatipoğlu, Molin'in Elvan'ın sakatlığını düzeltmeye çalıştığını belirterek, "Ancak, Elvan parmak ucuna bastığında ağrıları başlıyor. Bu yarışı koşmamız lazım. Piste çıkıp çıkmayacağımız yarın belli olacak" diye konuştu.

Hakkında iyi antrenör değil şeklindeki eleştirilere de cevap veren Hatipoğlu, bu değerlendirmelerin yersiz olduğunu ifade ederek, "Benden daha iyisi bulunursa göreve getirilsin" dedi.

ATALAY UMUTLU

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, şampiyonada bekleneni veremeyen atletlerle ilgili olarak, "Moraller bozuk olmamalı. Vaktimiz ve beklentilerimiz varTürk atletizminin bir ilerleme içinde. Sadece başarıya yansımıyor. Yaşanan şanssızlıklar var. Ancak, daha Halil var, Elvan var. Umutsuzluğa kapılmamalıyız" şeklinde konuştu.

Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi ise, şampiyonanın ilk gününden bu yana büyük şanssızlıklar yaşadıklarını belirterek, "Nevin'in elenmesine üzüldük. Antrenörü Cüneyt Yüksel, bugüne kadar olmayan bir olayın başlarına geldiğini, milli atletin fazla hızlı start alması nedeniyle ritmini kaybettiğini söyledi. Elvan'ı koşturmak için çaba harcıyoruz. Halil ile de moralleri düzeltmek istiyoruz" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz