Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Elvan Abeylegesse yarışı yarıda bıraktı

A.A.
SON GÜNCELLEME

Mücadeleye kontrollü başlayan ve ilk turlardan itibaren Kenya asıllı Hollandalı sporcu Lornah Kiplagat'ın ardından yarışın tamamlanmasına 9 tur kalana dek mücadeleyi bırakmayan Abeylegesse, 7 bin metreden sonra bir anda aksamaya başladı. Milli atlet, 7 bin 300 metre geçilirken yarışı bırakarak pistten ayrıldı.

Müsabakadan ayrılan Abeylegesse, pist dışında yaptığı açıklamada, ”Aşil tendonum izin vermedi” dedi.

Milli atlet Abeylegesse, geçen nisan ayında İspanya'nın Valencia kentinde yapılan Kulüpler Avrupa Ligi'nde aşil tendonundan sakatlanmış ve uzun süre tedavi görerek bazı yarışlara katılmamıştı.

Elvan'ın nükseden sakatlığı, Göteborg'da 10 bin metre yarışında madalyaya uzanmasını engelledi.

Elvan Abeylegesse'nin antrenörü Ertan Hatipoğlu, yarış sonrası yaptığı açıklamada, “Elvan'ın, aşil tendonundaki bu sakatlığıyla 5 bin metre finalini de çıkaracağını zannetmiyorum” diye konuştu.

Hatipoğlu, Avrupa Şampiyonası öncesi Elvan'ın hiçbir sakatlığının kalmadığını ve Göteborg'a sağlam olarak geldiklerini belirterek, ”Şimdi daha iyi anlıyoruz. Bolu Aladağ'da yumuşak zemindeki antrenmanlarda kendini göstermeyen ağrılar, burada sert zeminde Elvan'ın gitmesine izin vermedi” dedi.

10 BİN METREDE ZAFER RUS ABITOVA'NIN OLDU

Elvan Abeylegesse ile birlikte 5 atletin tamamlayamadığı, 28 atletin katıldığı 10 bin metre finalinde birinciliği, 30.31.42'lik derecesiyle Rus Inga Abitova, ikinciliği 30.32.36 ile Norveçli Sussanne Wigene, üçüncülüğü de 30.32.72 ile Rus Lidiya Griguryeva elde etti.


Bunları da Beğenebilirsiniz