« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Elvan Abeylegesse 5 bin metre finalinde yarışacak

19. Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda 10 bin metre finalinde sakatlanarak yarışı yarıda bırakan Elvan Abeylegesse, yarın koşacak. Milli atlet ağrıları devam etmesine karşın 5 bin metre finalinde piste çıkma kararı aldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Sakatlığının ardından Chiropretic (Omurga ve sinir sistemi arasındaki etkileşimi tedavi eden ve omurgaları düzenlemek için kullanılan metot) uzmanı Mikael Molin'e tedavi olmaya başlayan ve son randevusundan bugün dönen Elvan Abeylegesse, "Tedavim iyi gidiyor, ancak ağrım da var" dedi.

İsveçle uzman Molin, tedavide gelişme kaydettiklerini, ancak ağrılarının da bulunduğunu belirterek, "Her şey Elvan'ın kafasında biter. Ben, tıp doktoru değilim. Bu nedenle herhangi bir ilaç tedavisini zaten önermem. Ayrıca ağrıları ilaç yoluyla kesmek Elvan'ın özellikle yarış anında ne durumda olduğunu hissetmesini engeller. Bu da onun sakatlığını daha kötü bir hale getirebilir ve geleceği tehlikeye girer. Çünkü daha çok genç" diye konuştu.

Elvan'ın antrenörü Ertan Hatipoğlu ise, Elvan'a sezonun son yarışı olduğu için koşmak zorunda olduğunu anlattığını ifade ederek, "Elvan, yarın finalde gittiği yere kadar gider. Eğer koşmazsa Dünya Kupası'na gidemeyecek. Başka şansı olmadığını kendisine anlattım" dedi.

Hatipoğlu, Elvan'ın finalde ne yapabileceği ile ilgili olarak şöyle konuştu; "Çok zorlu ve sert rakiplerle yarışacak. Ancak sıkıntılarına rağmen eğer büyük bir sporcu gibi düşünürse başarabilir. Bunun en büyük örneği İngiliz atlet Paula Radcliffe'dir. Kendisi geçen yılki Dünya Şampiyonası'nda 10 bin metreyi yarıda bırakırken, hemen ardından maratondan zaferle ayrılmıştı. Büyük atlet böyle olur."

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler