Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Elmaslar hazır

ADNAN Polat yönetime geldiği günden hemen sonra, kendi düşüncesinde bir futbol şubesi kurdu.

Başına Adnan Sezgin’i getirirken, genç yeteneklerden Haldun üstünel ile Tunca Hazinedaroğlu’nu da futbol şubesinde yanına aldı. Ancak asıl görevi üstlenen kişi takımın Genel Menajeri Mustafa Turgun idi. Turgun’un sayılı insanın sahip olduğu bir özelliği var. 7’inin üzerinde dil biliyor ve takım içinde yabancısı, genci ve yaşlısı ile kurduğu diyalog ile Galatasaray ekibinin vazgeçilmezi.

Bunun dışında Turgun, yabancı transfer konusunda kulübünü düşünerek maliyetler ile titizlikle ilgileniyor. Bu da Adnan Polat’ın ondan memnun olmasının bir başka nedeni. Bugüne kadar takıma kazandırılmak istenen fubolcuların bir çoğuna, kulüp maliyetini aşması nedeniyle onay vermedi. Elinde bulunan 7-8 genci de takımda yer bulamadığı için çeşitli kulüplere dağıttı. Takımdaki gençler için de, "Geleceğin Galatasaraylıları olarak" yönetime görüş veren Mustafa Turgun takım içinde birliği sağlayan beyinlerden biri. Transfer döneminin son günü yarın. Galatasaray’ın artık gündeminde olan bir tek transfer var, o da İsviçreli Johann Vogel. Gelme olasılığını sorarsanız, o da yüzde bir.

Aydın’lar Nerede?

Galatasaray’da bir Aydın vardı, ortalarda gözükmüyor. Açıklanan kadrolarda ismi geçmiyor. Bu çocuk nerede, ’Acaba sakat mı?’ diye sordum. Aldığım yanıt halen PAF’ta harikalar yaratıyor oldu. Böylesine bir yetenek as takımda oynamalı.

Yabancı transferde hareket yok. O zaman Gerets’in harekete geçmesi lazım. Elinde kaynak var. Bir Oğuz... Fiziği, top kullanması, oyun okuması, şut atma cesareti, davranışları ile herkesin sevgisini kazanmış bir genç. Bu genci çeşitli yerlerde kullanmak, senin hocalığına kalmış Gerets. Artık sen de bilki, bu sezon transfer yok. Ne yapman lazım, elindeki bu elmasları işleyip ortaya çıkarmak. Bunlara ne yönetim, nede taraftar bir şey söyleyebilir. İşte bak, Arda’ya bir şans verdin, şimdi Türkiye’nin en çok konuşulan futbolcusu oldu. Sırada daha çok Arda var...
X