Elmas: O şirketi kaçırmadık yapılan açık ihalede aldık

Hürriyet Haber
23.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

Sezginler Gıda’nın sahibi Sezgin Elmas’ın Vekili Avukat Aytül Balıcanlı, Sezgin Elmas hakkında 10 milyon YTL’lik mal kaçırma davası açılmadığını belirterek, açılan davanın tasarrufun iptali davası, dava değerinin de 538 bin YTL olduğunu söyledi.

Balıcanlı, müvekkili Sezgin Elmas hakkında 10 milyon YTL’lik mal kaçırma davası açıldığı konusunda Hürriyet’te çıkan haberde sözü edilen intifa hakkının 5 yıl önce konulduğunu, bunun başından beri Koçbank tarafından bilindiğini kaydetti.

AÇIK İHALE YAPILDI:

TND Temizlik Maddeleri adlı şirketin 1987’de kurulmuş köklü ve Türkiye çapında ticari itibarı bulunan bir şirket olduğunu dile getiren Balıcanlı, bu şirketin kuruluşundan bu yana aile hakimiyetinde olduğunun da gizli saklı bir olay olmadığını, bu konunun Koçbank ile Sezgin Elmas arasında kredi ilişkisi kurulduğundan bu yana bilindiğini, saklanmadığını vurguladı. Aytül Balıcanlı, habere konu yapılan satışın devlet eli ile herkese açık bir biçimde ihale edilerek yapıldığını ifade ederek, yapılan bu ihaleye bankalar da dahil olmak üzere pek çok alıcının girdiğini ve bu biçimde ihalelerin doğal sonucu olarak da en çok pey sürenin bu taşınmazı ihalede satın aldığını aktardı. İhalede en çok pey sürenin TND Temizlik Maddeleri olduğunu ve taşınmazı ihalede satın aldığını kaydetti.

İDDİALARI ASILSIZ:

Müvekkili hakkında, Koçbank tarafından haberde yayınlandığı gibi yönlendirilen asılsız iddialarla ilgili daha önce de yargı yoluna başvurulduğunu belirten Balıcanlı, Eyüp mahkemeleri tarafından yapılan inceleme sonucu mahkemece verilen karar ile de Koçbank’ın bu iddialarının asılsız olduğunun kanıtlandığı ve davanın sonlanarak, kesinleştiğini ifade etti.

BORÇ O KADAR DEĞİL:

Balıcanlı, "Sezgin Elmas’ın söz konusu bankaya haber içeriğinde belirtildiği biçimi ile bir borcu bulunmamaktadır. Müvekkilim de ticari faaliyet gösteren pek çok kişi gibi bankalarla çalışmıştır. Koçbank da bu bankalardan biridir ve nedeni anlaşılamaz bir biçimde Koçbank kendisine verilen 43.720.000 YTL değerindeki temliknamelerden, kullanılan kredinin çok üstünde bir bedelde verilen teminatlardan söz etmemektedir" diye konuştu.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı