Ege Haberleri

EGE

  Elmas Lojistik yatırım yılında

  Hürriyet Haber
  17.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Elmas Ailesi’nin 2011’i “yatırım yılı” olarak belirlemesinin ardından, grup Euro 4 normlarında BMC fabrikasında üretilen ilk çekicileri araç filosuna ekledi.

  Avrupa’nın tüm ülkeleriyle, Ortadoğu ve Türk Cumhuriyetler’e karayoluyla ihracat-ithalatın lojistik hizmetlerini yürüten Elmas Grup Lojistik, Romanya-Bulgaristan-Yunanistan hattında artan iş potansiyelini karşılamak üzere BMC PRO 1144 çekici ve 15 adet Tırsan Dorse yatırımı yaptı. Euro 4 normlarında BMC fabrikasında üretilen ilk çekicileri filosuna eklediklerini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Elmasoğlu, globalleşen dünyada, rekabetin artık bir tuş ötede olduğunu ifade etti. Elmasoğlu, lojistikte müşteri odaklı sistemleri ve kaliteli hizmet anlayışının her zaman ön planda tutularak geliştirildiğini vurguladı.
  2011’in Elmas Ailesi için yatırım yılı olarak belirlendiğini ve Ambarlı’da faaliyete geçen lojistik kompleks ile İstanbul’un İzmir’e çok yakınlaştığına dikkat çeken Elmasoğlu, sektöre yeni bir terminoloji olarak giren ‘Kargo-Ambar’ modeliyle, ambar taşımalarının kargo hızında müşteriye teslim edilebildiğini söyledi.

  TEK ÇATIDA

  Bu yıl aldıkları araziyle birlikte Kemalpaşa’daki toplam yatırım alanının 100 bin metrekare ulaştığını kaydeden Elmasoğlu, “Temmuz’da ‘Necdet Elmasoğlu Lojistik Merkezi’ tevzi yatırımını tamamlamayı hedefliyoruz. Böylece lojistik merkezimiz, bölgenin en büyük ve müşteri ihtiyaçlarını tek çatı altında karşılayacak merkez haline gelecek” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı