« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Elmander'e UEFA Kupası motivasyonu

Galatasaray'ın yeni yönetiminin ilk transferi İsveçli golcü Johan Elmander dün akşam İstanbul'a geldi. 27 Mayıs 1981 tarihinde doğan Elmander 30. yaşını doldurduğu gün Atatürk Havalimanı'na ailesiyle beraber inerken mutluluğu gözlerinden okunuyordu.

Uğur Demirkırdı-Onur Güler, İstanbul-DHA
SON GÜNCELLEME

ELMANDER GÜNÜ EV BAKARAK GEÇİRDİ

Alanda az sayıda taraftar olmasına karşın sempatik tavırları ile dikkat çeken yıldızın kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen kimseyi geri çevirmemesi dikkat çekti.

"GOLLERİMLE BAŞARIDA PAY SAHİBİ OLACAĞIM"

30 yaşındaki golcü oyuncu önce havaalanında basın mensuplarının sorularını kısaca cevaplarken, daha sonra GS TV'ye yaptığı özel açıklamada; "Galatasaray'a geldiğim için çok mutluyum. Atacağım gollerle başarıda pay sahibi olacağım" diye konuştu.

Havaalanından ayrıldıktan sonra Florya'ya giderek başkan Ünal Aysal, 2. başkan Ali Dürüst, yönetici Ali Gürsoy, Bülent Tulun ve yeni teknik direktörü Fatih Terim ile görüşen Elmander, yıllığı 2 milyon Euro'dan 3 yıllık sözleşme imzalayacak. Tesislerde Galatasaray TV'ye forma ile poz veren Elmander, 9 numaralı formanın da sahibi oldu.

TESİSLERDEKİ UEFA ŞAMPİYONLUĞUNUN FOTOĞRAFININ ETKİSİNDE KALDI

Teknik Direktör Fatih Terim ile tanıştıktan sonra kısa bir sohbet yapan ikili, odada bulunan UEFA KUPASI 2000 zaferinin posterinin önünde etkili bir diyalog yaşadı. Terim, o dönemin bazı önemli yönlerini ve şampiyonluğa giden yoldaki hatıralarını Elmander'e anlatırken, İsveçli golcü ise "Galatasaray forması altında ben de bir avrupa kupası kazanmak isterim" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz