ANTALYA HABERLERİ

Elmalı Özdemir Ve Yuva Mahallerine Kuşaklama Kanal

IHA
27.10.2015 - 10:13Son Güncelleme :

devlet su işleri 13. bölge müdürü turkay özgür, elmalı'nın özdemir ve yuva mahallelerinde su taşkınlarına karşı kuşaklama çalışmalarının devam ettiğini söyledi

IHA

Devlet Su İşleri (DSİ) 13. Bölge Müdürlüğü tarafından Elmalı’nın Yuva ve Özdemir Mahallelerinde taşkın riskini önlemek için kuşaklama kanal çalışmaları devam ediyor.
DSİ 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür, Elmalı’nın Yuva ve Özdemir Mahallelerinde taşkın riskini önleme çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Özgür, “Bölgemiz yoğun yağış alan bir bölge olduğu için yağışlar sonucu meydana gelebilecek olumsuzluklardan vatandaşımızın can ve mal emniyetini sağlamak için Antalya ilimiz ve bağlı ilçelerimizde taşkın riskini önleme çalışmalarımız devam etmektedir. Özdemir Mahallesinde daha önceleri bazı olumsuzluklar yaşanmış yaşanan olumsuzluklara idaremizce acil müdahale edilmişti. Özdemir Mahallesi kanal temizliği ve kuşaklama kanalı işimiz kapsamında ekiplerimiz ve iş makinalarımız tarafından başlatılan çalışmalar kapsamında çardak Deresi mansabında 4 bin 970 metre - 6 bin 810 metreküp rusubat malzeme temizliği yapılmış olup, halen mansap şartlarında çalışmalar devam ediyor” dedi.
Özdemir ve Çardak Deresi Taşkınlarından Korunması İşi Acil Tedbir Raporu hazırlandığını da hatırlatan Özgür, “Acil tedbir raporuna uygun olarak yamaçlardan gelen Suyun kuşaklama kanalı ile toplanıp Çardak deresine Mansaplanması sağlanacaktır. İşin ihalesi yapılarak alanda Proje Aplikasyonu yapılmıştır. İşin Kasım ayı sonuna kadar tamamlanması hedeflenmektedir.
Diğer taraftan Elmalı İlçesi Yuva mahallesinde de daha önce olumsuzluklar yaşanmış olup burada da taşkın riskini azaltmak için Yuva Mahallesi Akpınar ve Değirmendere temizliği işi kapsamında Akpınar ve Değirmen Derelerinde makineli çalışmalar başladı. Çalışmalarda 4 bin 830 metreküp rusubat malzeme temizliği yapıldı.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Elmalı Özdemir Ve Yuva Mahallerine Kuşaklama Kanal hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 10 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Elmalı Özdemir Ve Yuva Mahallerine Kuşaklama Kanal haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı