ANTALYA HABERLERİ

Elmalı MYO Öğrencilerine Astsubaylık Semineri Verildi

IHA
25.02.2015 - 13:45Son Güncelleme :

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (AÜ) ELMALI MESLEK YÜKSEKOKULU (MYO) VE ELMALI GARNİZON KOMUTANLIĞI TARAFINDAN TEKNİKER ADAYLARINA YÖNELİK BİR SEMİNER DÜZENLENDİ.

IHA

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elmalı Meslek Yüksekokulu (MYO) ve Elmalı Garnizon Komutanlığı tarafından tekniker adaylarına yönelik bir seminer düzenlendi.
Ön Lisans mezunu erkek ve bayan teknikerler için Astsubaylık fırsatlarının anlatıldığı seminere konuşmacı olarak Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Üsteğmen Kürşat Şenol katıldı. Elmalı MYO Müdürü Yrd.Doç.Dr. Halil Demir açılışta “Öğrencilerimizi mezuniyetten sonraki iş yaşamlarına hazırlamaya çalışırken, eğitimlerine devam etmek isterlerse de bu konudaki fırsatlar hakkında bilgilendirmek istiyoruz. Bu çerçevede, öğrencilerimizi nasıl astsubay olunabileceği hakkında bilgilendirmemize yardım eden Garnizon Komutanımız K.Ütğm. Kürşad Şenol’a çok teşekkür ederim.” diye konuştu.
J.Ütğm. Kürşat Şenol konuşmasına, Jandarmanın tanımını “Sorumluluk alanında emniyet ve asayiş ile kamu düzeninin korunmasını sağlayan, diğer kanun ve nizamların verdiği görevleri yerine getiren, silahlı askeri bir güvenlik ve kolluk kuvvetidir.” şeklinde tanımlayarak başladı. Jandarma Genel Komutanlığı’nın eğitim ve öğretim ile askeri kanun ve nizamların kendisine verdiği görevler yönünden Genel Kurmay Başkanlığı’na, emniyet ve asayiş görevlerini ifası yönünden İçişleri Bakanlığı’na bağlı olduğunu belirten Şenol, jandarmanın görevlerini mülki, adli, askeri ve diğer görevler şeklinde sınıflandırarak açıklamalarda bulundu.
Ön Lisans mezunu olan her teknikerin belli aşamalardan sonra Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde astsubay olarak çalışma şansı olduğunu vurgulayan Ütğm. Şenol, konuşmasının devamında özetle şu ifadelere yer verdi: “Sizler eğitimini aldığınız programlardan mezun olduktan sonra, başvuru koşullarına göre Astsubay Hazırlama Okulu’na müracaat edebilirsiniz. Eğitim aşamalarından sonra mesleğe başlayabilirsiniz. Bayanlar için de sözleşmeli bayan astsubaylık olanağı var. Astsubaylık hem sosyal hem de diğer alanlar açısından önemli avantajlara sahip bir meslektir. Kimse kazanamam ya da bizim şansımız olmaz diye düşünmesin. Sınavlarda kazananlar, başarılarına göre belirlenmektedir. Bu şansı değerlendirebilirsiniz.”dedi.
Seminer sonrasında Garnizon Komutanı J.K.Ütğm. Kürşat Şenol ve seminer ekibine çiçek takdim edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Elmalı MYO Öğrencilerine Astsubaylık Semineri Verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2015 tarihinde saat 13 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Elmalı MYO Öğrencilerine Astsubaylık Semineri Verildi haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

19 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:16
 • Guneş
  07:59
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  15:36
 • Akşam
  17:51
 • Yatsı
  19:22
Sayfa Başı