Gündem Haberleri

  Elkatmış: Yerinde inceleyeceğiz

  Hürriyet Haber
  08.03.2005 - 13:53 | Son Güncelleme:

  TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Elkatmış, Kadınlar Günü gösterisinde yaşanan olaylarla ilgili olarak, cuma günü İstanbul’da inceleme yapacaklarını söyledi.

  TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Elkatmış, Kadınlar Günü gösterisinde yaşanan olaylarla ilgili olarak,  cuma günü İstanbul’da inceleme yapacaklarını söyledi.Dışişleri komisyonu Başkanı Dülger de "üst düzey emniyet yetkilisine" maledilen "Biz düşene cop vurma emri vermedik" sözünü eleştirirken, "Eh bir de vursaydınız bari, aşk olsun" dedi.

  İNSAN HAKLARI KOMİSYONU İSTANBUL’A GİDİYOR

  Öte yandan TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mehmet Elkatmış da konuyu değerlendirirken, "Vahim bir olay, tasvip etmek mümkün değil. Normalde yarın gidecektik, ancak gündemin yoğunluğu nedeniyle Cuma günü İstanbul’a giderek incelemelerde bulunacağız" dedi.

  DÜLGER: BİR DE COPLASALARDI BARİ

  TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Mehmet Dülger de görüşlerini şöyle açıkladı: "Bizim böyle bir şeyi kabul etmemiz mümkün değil. Girmeye çalıştığımız Avrupa Birliği’ndeki uygulamalar bize de gelecek yavaş yavaş. AB kriterleri neyse kesin olarak bunları yapacağız. Paris’te Concorde Meydanı’nda pat diye böyle bir eylem yapılabilir mi? Hayır. Gösterilerin nerelerde yapılabileceği bellidir. Gösteriyi nizam içinde yapacaksınız. Yalnız bu kuralların kabul ettirilmesini beklemeyelim, kendimiz yapalım. Üst düzey emniyet yetkilisi ’Biz düşene jop vurun emri vermedik’ demiş. Eh bir de vursaydınız bari, aşk olsun."

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı