Ege Haberleri

EGE

  Elinize sağlık

  İlker KILIÇASLAN / MANİSA, (DHA)
  30 Mayıs 2010 - 00:00Son Güncelleme : 29 Mayıs 2010 - 22:18

  Celal Bayar Üniversitesi Yardım İçin Sanat Kulübü’nün üyeleri, üç köy ilköğretim okulundaki öğrencilere kırtasiye malzemesi sağladı.

  CELAL Bayar Üniversitesi (CBÜ) Yardım İçin Sanat Kulübü öğrencileri, “Şafak” adını verdikleri projeyle 32 kanserli çocuğun hayallerini hayata geçirerek isimlerini duyurdu.
  Kulüp üyeleri, Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığıyla merkeze bağlı Halitli,  Recepli ve Sarma keyleri ilköğretim okullarında eğitim gören 293 öğrenciyi sevindirdi.
  Kulüp Başkanı ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 4. sınıf İşletme Bölümü öğrencisi Emre Karakoç, önce okulları ziyaret ettiklerini ve öğrencilere en çok kırtasiye malzemesi gerektiğini öğrendiklerini belirterek şunları söyledi:
  Projeler sürecek
  “Geçtiğimiz haftalarda sergilediğimiz ‘Kahraman Bakkal, Süper Markete Karşı’ isimli tiyatro oyunundan elde ettiğimiz gelirin bir kısmıyla 32 kanserli çocuğun hayallerini gerçekleştirmiştik. Geriye kalan kısım ile ne yapacağımızı düşünürken böyle bir yardım aklımıza geldi. Tespit edilen üç köy ilköğretim okulumuzdaki 293 öğrencimize kırtasiye malzemeleri aldık. Yaptığımız ziyaretlerde öğrencilerimize bu  malzemeleri ve yanında birer hikaye kitabı hediye ettik.”
  Karakoç, gelecek yıl da benzer projelerle öğrencileri sevindirmeye devam edeceklerini söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı