BURSA HABERLERİ

Elinden Giden Barınaktan Hizmeti De Çekti

IHA
27.07.2015 - 17:20Son Güncelleme : 27.07.2015 - 17:21

KONTEYNIR OLMAYINCA VATANDAŞ ÇÖPLERİNİ SOKAĞA ATTI

IHA

Mudanya Belediyesi, yakın zamanda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na devrettiği Trilye Balıkçı Barınağı’nın elektriklerini kesti, çöp konteynırlarını kaldırdı.
Kanuna göre Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na bağlı olması gereken Trilye Balıkçı Barınağı’nın kontrolü, yapımı devam ettiği için geçici olarak Mudanya Belediyesi’ndeydi. Yapımı tamamlandıktan sonra Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na devredildi. Ancak Mudanya Belediyesi elinden çıkan barınağın elektriğini kesti, barınak yakınındaki 20 tane çöp konteynırını ise kaldırdı.
İlk olarak Cuma günü Uluslar Arası Yelken Turnuvası’nda teknelere ev sahipliği yapan balıkçı barınağının, yarışmalar sürerken Mudanya Belediyesi elektrikleri kesti. Araya Tarım İl Müdürlüğü’nün girmesiyle elektrikler geri geldi ancak bu sefer de limanın kıyı kesimini aydınlatan elektrikler belediye tarafından kesildi. Ayrıca barınak etrafındaki 20 tane çöp konteynırının da kaldırılmasıyla balıkçı barınağı ve civardaki diğer işletmeler çöplerini sokağa atmak zorunda kaldı. Bu da Trilye sokaklarında çöp yığınlarının oluşmasına sebep oldu.
Trilye Balıkçı Barınağı Kooperatif Başkanı ve eski Trilye Belediyesi Başkanı Ali Turan, Mudanya Belediyesi’nin yaptıklarının kanunsuzluk olduğunu iddia ederek, “Mudanya Belediyesi bu elektrik kesintilerini hiçbir karar, kanun olmadan yaptı. Çöp konteynırlarını kaldırması da böyle. Bu yolla çevreyi kirlettiği için de ayrıca çevre suçu işliyor. Oradaki 7 işletme, 30 tane baraka Mudanya Belediyesi’ne kira veriyor. Bunun haricinde oradaki işletmelerin hepsi vergi veriyor. Çöplerini toplamayarak Mudanya Belediyesi suç işlemektedir. Çöplerini denize atmaya kalkışan vatandaşları ben uyarıyorum” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Elinden Giden Barınaktan Hizmeti De Çekti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Temmuz 2015 tarihinde saat 17 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Elinden Giden Barınaktan Hizmeti De Çekti haberi güncellenecektir.

  BURSA NAMAZ VAKİTLERİ
  25 Eylül 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:07
  • Guneş
   06:46
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   16:30
  • Akşam
   19:05
  • Yatsı
   20:32
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı