BİLECİK HABERLERİ

’’Elindeki Fotoğrafın İle Bilecik Tarihine Işık Tut’’ Projesi

IHA
09 Temmuz 2015 - 12:44Son Güncelleme : 09 Temmuz 2015 - 12:45

BELEDİYE ESKİ RESİM PROJE

IHA

Bilecik Belediyesi tarafından hazırlanan önemli ve kapsamlı bir çalışma ile Bilecik’te son yüz yüzyıla ait tarihi, kültürel ve sosyal yaşantısıyla gün yüzüne çıkararak, fotoğraf ve görseller, kent belleğinde toplanıyor.
Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışma ile tüm Bilecikliler, kentin eski tarihi fotoğraflarını Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne paylaşarak, kentin geçmişine yönelik arşivinin hazırlanmasına katkı sağlayabilecek. Bilecik ile yöresinin genel görüntüsü, mimari yapı özellikleri, çevre düzenlemeleri ve doğal güzelliklerinin yanı sıra; tarihi, kültürel ve sosyal yaşantısının unsurlarından olan yemek kültürü, giyim ve kuşam tarzı, çalışma usülleri ve yöreye ait meslek gruplarını yansıtan öğeler, eğlence kültürünü içinde barındıran düğün, nişan, asker uğurlama gibi çeşitli merasimler ile komşuluk ilişkilerine ait görseller ve dini yaşantılarını gün yüzüne çıkaracak, fotoğraf ve görsellerin kent arşivine dahil edilmesi noktasında yardımcı olabilecekler.
ÇALIŞMA NASIL GERÇEKLEŞTİRİLECEK
Konu hakkında Bilecik Belediye Başkanlığı Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürülüğünden yapılan açıklamada, gerçekleştirilecek önemli ve anlamlı çalışma kapsamında vatandaşların, ellerinde bulunan, unutulmaya yüz tutmuş dijital veya basılı fotoğraflar kent arşivinde toplanarak gelecek nesillere aktarılması ve korunması sağlanacağı belirtildi. Açıklamada, “Yürütülecek olan çalışmada herhangi bir süre sınırı olmayıp, eldeki fotoğraf ya da dijital görselin bir nüshası yüksek çözünürlükle tarama usulü ile alınıp orijinal fotoğraf yada dijital görsel sahibine teslim edilecek. Söz konusu proje ile ilgili Bilecik Belediye Başkanlığı Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürülüğünden detaylı bilgi alınabilinecek ve fotoğraf ile dijital görseller ilgili müdürlüğe teslim edilecek. Toplanan fotoğraf ve görseller, Bilecik Belediyesi tarafından Marka tescili alınan ve mevcut Yaşayan Kent Müzesi içerisinde bulunan Kent Belleği’ne aktarılacak. Vatandaşların ayrıca ellerinde bulunan fotoğrafları dijital ortamda akmasa@bilecik.bel.tr adresine gönderebilir veya Bilecik Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne getirip dijital taraması gerçekleştirildikten sonra aslını alabilecektir" denildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden ’’Elindeki Fotoğrafın İle Bilecik Tarihine Işık Tut’’ Projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ’’Elindeki Fotoğrafın İle Bilecik Tarihine Işık Tut’’ Projesi haberi güncellenecektir.

  BİLECİK NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:14
  • Guneş
   06:06
  • Öğle
   13:15
  • İkindi
   17:03
  • Akşam
   20:03
  • Yatsı
   21:40
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı