« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Elimize sopa alıp savaşa mı gidelim?'

Galatasaray'ın duayenlerinden Hayri Kozak, başkan Ünal Aysal'a çıkıştı: Bir spor kulübü olarak GSGM, TFF, TBF, UEFA ve Borsa İstanbul'la kavgalıyız. Ne yapalım, 20 milyonu arkamıza alıp sopalar elimizde savaşa mı gidelim?

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Galatasaray Adası'nda yapılan Divan Kurulu toplantısında Başkan Ünal Aysal'ın ardından kürsüye çıkan eski yönetici Işın Çelebi ile Divan Kurulu Üyesi Hayrettin Kozak, kulübün borçlarındaki artış nedeniyle Galatasaray yönetimini topa tuttu.

Eski yönetici Işın Çelebi yaptığı açıklamada "Galatasaray'ın borcu kısa vadede 142 milyon. Bu borç finansın iyi yönetilmediğini gösteriyor.Galatasaray, belirtilenin aksine borcu en fazla olan kulüp. Bu rakamlar ciddidir. Galatasaray'ın borcu kısa vadede 142 milyon. Bu borç finansın iyi yönetilmediğini gösteriyor" diye konuştu.

Fanatik'in haberine göre; Sezonun başlamasına rağmen futbol takımına hâlâ göğüs sponsoru bulamayan Aysal'ı eleştiren Divan Kurulu Üyesi Hayrettin Kozak ise, "3-4 yıldır kulübü Aysal ve arkadaşları yönetiyor. Borçlar, zararlar hep arttı. Başkan mâli olarak iyi durumda olduğumuzu söylüyor ama UEFA'dan ve borsadan uyarılar aldık. Tabloya bakınca bu durumun adını 'mâli felaket' koyabiliriz. Marka değeri artıyor ama bu durum borçlara yansımıyor. Futbolun başında bir baş yok, en büyük gelir kaynağının yöneticisi yok. Yazıhanesinden imzalar atarak futbolu başkanımız yönetiyor. 2 yıl sözleşmesi kalan oyuncuların sözleşmesini neden 5 yıla çıkardık? Oyuncular 30 yaşlarında... Bir spor kulübü olarak GSGM, TFF, TBF, UEFA ve Borsa İstanbul'la kavgalıyız. Ne yapalım, 20 milyonu arkamıza alıp sopalar elimizde savaşa mı gidelim? Futbol takımına da Ünal Aysal'ın kendi şirketi sponsor olsun. Göğsümüze UNIT yazalım. Galatasaraylı işadamları da amatör şubelere sponsor olsun." ifadelerini kullandı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler