Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Elimizden geleni yaparız"

(A) Milli Basketbol Takımı'nın genç oyuncusu İlkan Karaman, 2013 Avrupa Şampiyonası elemelerinde başarılı olup, finallere gitmek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
AA muhabirinin sorularını yanıtlayan genç oyuncu, (A) Milli Takım'da yer aldığı için çok mutlu olduğunu belirterek, “Milli takımda oynamak benim için büyük gurur. Zaten en başından beri hedefim (A) Milli Takım'da oynamak ve NBA'e gitmekti. Şimdi buralara kadar geldim. Sonraki hedefim de NBA'de başarılı olmak. Dolayısıyla milli takımdaki performansım kariyerim açısından çok önemli. Burada kalıcı olmak istiyorum” dedi.

Milli takımda bazı şeylerin hala tam olarak yerine oturmadığını dile getiren İlkan Karaman, şunları kaydetti: “Çünkü henüz tam olarak birbirine alışmamış oyuncular var aramızda. Bunlar yavaş yavaş oturuyor. Elemelerde karşımıza gelecek takımlar da iyi. Ancak ben, elemelerde başarılı olup, Avrupa Şampiyonası'na gideceğimize inanıyorum. Bunun için de elimizden geleni yapacağız. Ayrıca ağabeylerimizin bize elemelerde yer vermesi çok önemli bir şans. Bizler de bu şansı en iyi şekilde değerlendirmeye çalışacağız. Bunu yaptığımız zaman da arkadan gelen jenerasyona mesajımızı vermiş olacağız. İnşallah zamanla onlarla daha iyi başarılara imza atacağız.”

“NBA'de başarılı olmak istiyorum”

Amerikan Ulusal Basketbol Ligi'nin (NBA) 2012 draftında, Brooklyn Nets tarafından 57. sırada seçilen İlkan Karaman, Türkiye'de 1-2 sezon daha tecrübe kazandıktan sonra NBA'e gitmek istediğini söyledi.

Henüz 22 yaşında olduğunu ve basketbolunu geliştirmesi gerektiğini belirten İlkan, “NBA'e gidip ilk etapta kenarda oturan bir oyuncu olmak istemiyorum. O yüzden 1-2 sezon daha burada kendimi geliştirip, öyle gideceğim. Orada başarılı olmak istiyorum. Basketbolumu daha da yukarı çekip, gittiğim zaman süre almak istiyorum. Acelem yok, zaten daha 22 yaşındayım. Biraz daha bekleyeceğim” ifadelerini kullandı.

Beko Basketbol Ligi'nin güçlü ekiplerinden Galatasaray Medical Park'ın oyuncusu olan İlkan Karaman, yeni sezonda başantrenör Ergin Ataman yönetiminde çalışacak olmalarının kendileri için büyük bir avantaj olacağını dile getirerek, şunları kaydetti: “Başımızda geçen sezonu 3 kupa ile kapatmış bir antrenör var. Bu bizim için büyük avantaj. Kendimi hocama göstermem için milli takımda iyi bir performans sergilemem gerekiyor. Nasıl bir oyuncu olduğumu burada çok daha iyi görecek. O yüzden elemeleri sabırsızlıkla bekliyorum. Şu ana kadar iyi performans gösterdiğimi düşünüyorum. Bunu da devam ettirmem gerekiyor.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler