Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Elimizden geleni yapacağız"

Olimpiyat ikincisi tekvandocu Nur Tatar, "Akdeniz Oyunları, Türkiye'nin 2020 Olimpiyatları adaylığı yolunda çok önemli. Altın madalyalar için elimizden geleni yapacağız" dedi.

A.A
SON GÜNCELLEME
Tatar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 20-30 Haziran tarihlerinde Mersin'de düzenlenecek 17. Akdeniz Oyunları için hazırlıklarının devam ettiğini belirterek, "Organizasyonun Türkiye'de yapılması Türk sporculara üstünlük sağlayacak. Türkiye olarak bütün branşlarda tam kadro yarışacağız. Bu nedenle çok sayıda madalya kazanmalıyız. Başarı şansımız yüksek. Destekçilerimiz bu kez bedenen de bizimle olacaklar. Akdeniz Oyunları, Türkiye'nin 2020 Olimpiyatları adaylığı yolunda çok önemli. Altın madalyalar için elimizden geleni yapacağız" şeklinde konuştu.

"Olimpiyat sadece defterlerime yazdığım bir hayaldi"

Spora 5 yaşında babasının tekvando salonunda, ağabeyine özenerek başladığını kaydeden Tatar, başardıkça hedeflerinin daha da yükseldiğini söyledi. "Bundan 5 yıl önce olimpiyat sadece defterlerime yazdığım bir hayaldi" diyen Tatar, şöyle devam etti:

"Gün geldi kendimi olimpiyat köyünde buldum, madalya kazandım. Annem olimpiyatlara katıldıktan sonra tekvandoyu bırakmamı istedi ancak art arda gelen başarılardan sonra bu isteğin yerini destek aldı. Annem, sert bir sporla uğraştığım için üzülüyor. Moraran, kırılan yerlerimiz oluyor. Anne yüreği, dayanamıyor ama başarmak istiyorsan, her şeye katlanmak zorundasın. Olimpiyat ikinciliğimden sonra bu spordan kopamayacağımı annem de anladı. Artık annem hep yanımda, destek oluyor."

Vanlı Nur Tatar, Doğu bölgesinde kız çocuklarının spora teşvik edilmesinin zor bir iş olduğunu belirterek, ailece bu sporla ilgilenmenin kendisini bugünlere getirdiğini kaydetti. İstiklal Marşı'nı okutmanın, adını dünyaya duyurmanın çok güzel bir duygu olduğunu anlatan Tatar, "Bu bayrağı göğsümde taşıdığım için çok mutluyum, kanımın son damlasına kadar Türkiye'yi temsil etmeye devam edeceğim" şeklinde konuştu.

Teknik direktör Şahin
Tekvando Milli Takımlar Teknik Direktörü Ali Şahin ise Nur Tatar'ın, 2012 Londra Olimpiyatları'nda gümüş madalya alarak Türk kadının neler yapabileceğini dünyaya gösterdiğini söyledi. Şahin, olimpik sporcuları özenle seçtiklerini ifade ederek, "Olimpiyatlara hazırlık aşamasında, sporcuları önceden tespit edip, uzun yıllar maddi ve manevi yatırım yapmanız gerekiyor. Göreve geldiğimden bu yana, Türkiye'yi tarayarak değerlendirebileceğimiz sporcuları seçmeye çalışıyorum. Nur da bu sporcularımızdan biriydi" diye konuştu. Akdeniz Oyunları'nda ellerinden gelenin en iyisin yaparak mümkün olduğu kadar çok madalya almayı hedeflediklerini kaydeden Şahin, "Bundan sonraki hedefimiz de 2016 Rio Olimpiyatları'nda altın madalya kazanmak" diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz