GeriSpor Elimi tahtaya vuruyorum trafikte kaza yapmadım
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Elimi tahtaya vuruyorum trafikte kaza yapmadım

Elimi tahtaya vuruyorum trafikte kaza yapmadım
refid:4976530 ilişkili resim dosyası

Otomobil sporlarının bir numarası olan Formula’nın yıldızı Michael Schumacher, İstanbul Park Pisti’nde 2. kez yarışacaklarını ve artık bu pisti tanıdığını söyledi. Ünlü pilot, "Geçen yıl bizim için buradaki yarış kötü olmuştu, ama bu yıl bunu telafi edeceğiz" dedi.

FERRARİ pilotu Schumacher, yarış esnasında duygularının sürekli değiştiğini belirterek, "Her zaman aynı duyguları yaşayamıyorum. Bazen duygusallaşıyorum. Bazen de heyecanlanıyorum. Yarışın gidişine göre duygularım değişiyor" diye konuştu.

Renault’nun kullandığı süspansiyon sisteminin yasaklanması konusundaki düşüncelerinin sorulması üzerine Schumacher şöyle yanıt verdi: "Tabii burada bir karar alınmış. Saygı göstermekten başka bir çaremiz yok. Bizim de sezon başında arka kanat için bir çözümümüz vardı, ama bize kullanamazsınız dediler. Bu tür olaylar olabiliyor."

Schumacher, trafikte hız yapmadığını belirtirken, "Normal trafikte o kadar hızlı giden bir aracım yok. Trafik çok önemli bir meseledir. Asıl olan kurallara uymaktır. Bizim için önemli olan nasıl araba kullandığımızı göstermek değil, güvenli araç kullanmaktır. Elimi tahtaya vuruyorum, hiç kaza yapmadım" yanıtını verdi.

Michael Schumacher, futbolu yakından takip ettiği ve Türk futbolu hakkındaki düşünceleriyle ilgili soru karşısında da "Türk futbolu gerçekten bazı oyuncular ve eğitimciler sayesinde çok önem kazandı. Medyada da ciddi şekilde yer alıyor. Dünya Kupası’nda olmamasına üzüldüm. Ancak sporda bunlar olur. Başka bahara diyorum" dedi.

Pilotlar sıralamasında 3. durumda bulunan Felipe Massa ise İstanbul Park Pisti’ni çok sevdiğini söyledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle