GeriSpor Elif Jale Yeşilırmak bir ilki istiyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Elif Jale Yeşilırmak bir ilki istiyor

12 Eylül Pazartesi günü başlayacak 2011 Dünya Güreş Şampiyonası öncesinde “Elif Jale Yeşilırmak” adını alarak Türk vatandaşlığına geçen ve 63 kiloda mindere çıkacak Rus asıllı Rekvava Yulya, Türkiye adına olimpiyatlara katılan ilk bayan güreşçi olmayı hedeflediğini söyledi.

Elif Jale Yeşilırmak, yaptığı açıklamada, Güreş Federasyonu Başkanı Bekir Çeker'in teklifi üzerine Türk vatandaşı olmayı kabul ettiğini belirtti. Türkçe isminin Federasyon'dan kendisine önerildiğini dile getiren Yeşilırmak, “İsmimi sevdim. Güzel bir anlamı var. Takım arkadaşlarımla da kısa sürede kaynaştık” şeklinde konuştu.

Dünya Şampiyonası'na iyi şekilde hazırlandığını belirten Yeşilırmak, “Türkiye adına yarışacağım için çok mutluyum. Hazırlıklarımız iyi şekilde sürüyor. Hedefim her zaman en iyi dereceyi elde etmek. Amacım ülkem adına olimpiyatlara katılan ilk bayan güreşçi olmak” şeklinde konuştu.

Milli Takım Teknik Direktörü İsmail Kosukoğlu ise Yelişırmak'tan beklentilerinin yüksek olduğunu belirterek, “Ancak onu son dönemde bir turnuvada görmedik. Geçmişte bir Avrupa üçüncülüğü var. Ne yapabileceğini bilmiyoruz. Onun çok başarılı olmasını istiyoruz” dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle