Gündem Haberleri

  Eli tüfekliler azdı

  Hürriyet Haber
  22.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Av yasaklarına rağmen eline tüfeği alan doğal ortamlara çıkıyor. Eli tüfekliler can da almaya da başladılar. Kayseri'de orman bekçisini öldürenler,Giresun'da da yavru geyiği katlettiler.

  Eli tüfekliler, geçtiğimiz günlerde Kayseri Sultansazlığı Kuş Cenneti'nde bir bekçinin ölümüne neden oldular. Sindel Höyük beldesi ‘‘eli tüfekliler’’inden ve daha önce kaçak avlandığı için silahına el konan Hacı Bekir Çobanoğlu, avcılığın tamamen yasak olduğu kuş cennetinde kaçak eylemini sürdürürken orman bekçileri tarafından kuşatıldı. Yakalanacağını anlayan Çobanoğlu, kendi köylüsü olan orman bekçisi İsmail Somuncu'nun ayaklarına ateş etti. Dizi parçalanan ve dürüstlüğüyle tanınan orman bekçisi İsmail Somuncu, hastaneye yetiştirildiğinde doktorların fazla yapacak bir şeyleri yoktu. Somuncu, kan kaybından yaşamını yitirdi.

  Geyiklerin soyu yurdumuzda tükendi ve koruma alanlarında yetiştirilen üç beş tanesi de koruma altında. Ayrıca av yasağı dönemine girildi. Ama buna rağmen gözünü kan bürümüş eli tüfekliler ve hasta ruhlular, doğal ortamlarda canlı olan her şeye ateş ediyorlar. Bunun son örneği Giresun'un Göle ilçesi çavuşlu beldesinde yaşandı. Eli tüfekli hasta ruhlular, Çavuşlu yakınlarında bir yavru geyiği arka bacağından vurdular. Baldır kemiği parçalanmış olarak Çavuşlu Belediyesi çalışanlarınca bulunan yavru geyik, hemen veterinere götürüldü. Ama yapılan tüm müdahalelere hayvan kurtarılamadı.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı