Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Eleştiriliyorsam başarılıyım"

Sanica Boru Elazığspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Türkiye'de başarılı insanların her zaman eleştirildiğini belirtti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Teknik direktör Uygun, takımının TSYD Ankara Şubesi tarafından düzenlenen turnuvaya katılmak üzere Ankara'da bulunduğunu hatırlattı. Lige yeni çıkmış bir takımın ligde kalıcı olmayı kendisine hedef seçmesi gerektiğini ifade eden Uygun, kendilerinin de ilk etapta bu hedefi belirlediklerini bildirdi.Uygun, Elazığspor Kulübü olarak yaklaşık 30 milyon TL'lik bir borçları bulunduğunu, bu nedenle başta transferler olmak üzere kısıtlı imkanlarla güzel işler yapmaya gayret ettiklerini belirterek, “14 milyon liralık bütçeyle yaklaşık 16 transfer yaptık. Dolayısıyla bu arkadaşların çok çabuk uyum sağlaması için iki periyotlu bir kamp devresi geçirdik” diye konuştu.

Lig öncesi son hazırlık maçlarını TSYD tarafından düzenlenen turnuvada yapacaklarını, bu maçların ardından takımın her yönüyle son şeklini almış olacağını ifade eden Uygun, şunları kaydetti:

“Ondan sonra da ligde arzulu, coşkulu, bireysel yeteneklerini sergileyen, kazanmaya odaklanmış bir takımı inşallah Elazığspor'u sevenlere izletiriz. Takımın havası güzel. Bir-iki eksiğimiz kaldı. Ondan sonra da transferi bitireceğiz. Elimizdeki o kadronun oluşumuna ve ondan en iyi şekilde yararlanmaya bakacağız. En azından devre arasına kadar transferi düşünmüyoruz. Her mevkiye hemen hemen adam alabildik. Bir tek sol bekte ve bir de alternatif orta sahada sıkıntımız oldu ama onu da kendi içimizdeki futbolculardan kapatmaya çalışacağız.”

“Hayallerimizi ertelemedik”

Uygun, faal futbolculuk yaşamının sona ermesinin ardından teknik direktörlüğe başlarken, gelecekle ilgili hedef ve hayalleri olduğunu anlatarak, özellikle son dönemde yaşadığı kötü günlerin bu hedef ve hayallerinde bir değişikliğe neden olmadığını ifade etti.

“Hayatta yaşanacakları mutlaka yaşıyorsunuz. Kadere boyun eğmiş insanlar olarak sizin elinizden bir şey gelmiyor” diyen Uygun, şöyle devam etti:

“Biz, hayallerimizi hiç bir zaman ertelemedik. Bugüne kadar kısıtlı imkanlarla çok güzel şeyler başardığım malum zaten ortada. Türkiye'de ne kadar başarılıysan o kadar eleştirilen adamsın. Çok eleştirildiğime göre demek ki başarılı bir adamım. Ben hayallerim doğrultusunda nereye gidersem gideyim, elimizdeki ekonomik durumlar ne kadar kısıtlı olursa olsun hep en iyisini yapmaya çalıştım. Elazığspor'da da en güzelini yapacağız. O hayallerimizi gerçekleştirecek potansiyel, taraftarıyla birlikte Elazığspor'da var. İnşallah çok değerli başkanım ve yönetimimle birlikte o hayallerimizi gerçekleştirecek başarıları elde ederiz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler