GeriSpor Elemeleri geçemedi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  13
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Elemeleri geçemedi

Elemeleri geçemedi

Erkekler çekiç atmada Türkiye'nin, 19. Avrupa Atletizm Şampiyonası'ndaki en büyük madalya umudu Eşref Apak, elemeleri geçemeyerek, büyük hayal kırıklığı yarattı.

Olimpiyat bronz madalyalı milli atlet, bugün sabah seansında yapılan ve 2 grupta toplam 23 atletin katıldığı eleme mücadelesinde 21. sırada kalarak, şampiyonaya veda etti. Milli forma ile sahaya çıkan diğer Türk atlet Fatih Eryıldırım da mücadeleyi sonuncu tamamlayarak, elendi.

2. grupta sahaya çıkan Apak, ilk hakkında 70.17'lik bir atış yaptı. İkinci ve üçüncü hakkında faul yapan milli atlet, 77.50'lik baraj derecesine ulaşamazken, ilk 12 sporcu arasına da giremeyerek, Helsinki'den sonra Göteborg'da da
final hakkını kaybetti.

Diğer Türk atlet Eryıldırım ise 1. grupta katıldığı elemelerde, ilk iki hakkında faul yaparken, son hakkındaki 67.54 metrelik atışıyla son sırada kaldı ve elendi.

EŞREF'İN İSYANI

Eşref Apak, yarışma sonrası, “Eskisi, yenisi bütün teknikler birbirine girdi” dedi. Sahaya çıkana kadar kendisini çok iyi hissettiğini, ancak pistte üzerine büyük bir yorgunluk çöktüğünü ifade eden milli atlet, “Son antrenman atışım sonrası yoruldum, adeta bittim. İlk atışımdan sonra sahadan ayrılmayı bile düşündüm. Helsinki'de de aynısı olmuştu. Bu problemime bir çözüm bulunması lazım. Bunun için herkesin çalışması lazım” diye konuştu.

Sezonu bitirdiğini, geriye bakıldığında bu yıl kayda değer hiçbir derece yapamadığını ifade eden Apak, şöyle konuştu:
“Konstantins Astapkovich iyi bir antrenör. Her dediğini yapıyorum. Özellikle kendimi iyi hissettiğimde eksiksiz yapıyorum, ancak bugünkü gibi yorgun olunca, her şey birbirine giriyor. Bende Artun Talay hocamın yanı sıra 2000-2001'de çalıştığım Bulgar Dimitri Mindov'un bile etkisi var. Tüm teknikler birbirine girdi.”

“ARTUN HOCADAN HİÇ AYRILMADIM”

Apak, kendisini olimpiyat üçüncüsü yapan antrenör Artun Talay'dan, bugüne kadar hiç ayrılmadığını söyledi. Milli atlet, Astapkovich ile çalışmaktan memnun olduğunu belirterek, “Gönlüm de Artun hocamda, ancak o, şu anda 5 tane genç yeteneği gelecek için hazırlıyor. Onların önünü kesip de Artun hocamla tekrar beraber olamam. Ben Artun Talay'ı hiç bırakmadım” dedi.

Milli atlet Apak, nişanlı olmasının ve yaklaşan evliliğinin kötü dereceler yapmasına neden olduğu iddialarını kabul etmediğini açıkladı.

OTELE WADA BASKINI

Uluslararası Anti-Doping Ajansı (WADA) görevlileri, milli takımın kamp yaptığı otelde ani kontroller yaptı.
WADA yetkilileri, yarışma dışı kontrollerde, milli atletler Elvan Abeylegesse ve Türkan Erişmiş'ten numune alarak otelden ayrıldılar.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle