GeriSpor Elemeler Mudanya'daydı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Elemeler Mudanya'daydı

Elemeler Mudanya'daydı
refid:23116820 ilişkili resim dosyası

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonunun düzenlediği "Zıpkınla Balık Avı Türkiye Şampiyonası"nın bölge elemeleri, Bursa'nın Mudanya ilçesinde yapıldı.


İlçeye bağlı Güzelyalı mevkisindeki yat limanında toplanan 26 takımdan 150'ye yakın sporcu, burada balık türleri az olduğu için Yalova'nın Armutlu sahiline götürüldü.

Armutlu sahilinde gerçekleştirilen yarışmada yakalanan balıklar, Güzelyalı'daki yat limanına getirilerek tartılıp numaralandırıldı.

Birinciliği, Beylikdüzü Sualtı Sporları Dünya Rekortmenleri Kulübü elde etti. Polis İhtisas Akademisi Spor Kulübü ikinci, Bursa Yıldırım Yüzme İhtisas Kulübü de üçüncü oldu.

Daha sonra düzenlenen törende konuşan Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Asbaşkanı Dr. Şahin Özer, zıpkınla balık avının bir spor olduğunu söyledi.

Şampiyonayı önemsediklerini belirten Özer, "Zıpkınla balık avı, çevreyle dost, çevreyle bütünleşen çok özel bir şampiyonadır. 5 saat süreyle denizde birbirleriyle kıyasıya yarışan sporcularımız, kesinlikle su altı deniz canlılarına ve onların yuvalarına zarar vermemektedir" dedi.

Özer, elemelerde başarılı olan sporcuların, Türkiye finaline katılacağını ve Milli Takım'ın oluşturulacağını sözlerine ekledi.

Dereceye girenlere ödülleri ve kupalarının verilmesiyle sona eren törene, Bursa Vali Yardımcısı İsmail Demirhan, Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk ile kulüp temsilcileri katıldı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle