ADANA HABERLERİ

Eleman ihtiyacına AOSB’den online çözüm

DHA
30.03.2016 - 13:07Son Güncelleme :
DHA

ADANA Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Başkanlığı, işveren ile iş arayanı bir araya getirmek amacıyla 'AOSB Kariyer' uygulaması başlattı. Uygulama ile iş arayanların öz geçmişlerini oluşturup, kendilerine en uygun işi bulabileceği, işverenlerin ise çalışan ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabileceği bir platform kuruluyor. Platform sayesinde, hem istihdamda hareketlilik sağlanacak hem de işçi bulma konusunda yaşanan zaman kaybının önüne geçilecek.

Türkiye İş Kurumu ile birlikte yürütülecek AOSB Kariyer projesiyle ilgili AOSB Müdürü Mustafa Keskin ile Türkiye İş Kurumu Adana Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Haşim Meydan arasında iş birliği protokolü imzalandı. Protokole göre, sistem, sadece Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren sanayicilerin kullanımına açık olacak. Amacı istihdama katkı sağlamak ve sanayicilerin eleman ihtiyacını karşılamak olan uygulama, işveren ve iş arayan adaylar arasında sadece yönlendirme amaçlı bir sistem olarak faaliyet gösterecek. AOSB, herhangi bir anlaşmazlık, yanlış beyan gibi durumlarda taraf veya sorumlu olmayacak. Platform, ücretsiz olarak hizmet verecek.

ADANA,(DHA)

(30.3.2016 FOTOĞRAFLI)

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Eleman ihtiyacına AOSB’den online çözüm hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 13 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eleman ihtiyacına AOSB’den online çözüm haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı